1 sene önce
1 sene önce

Türkiyenin Otomobilinin üretileceği alanda inceleme yapıldı

Türkiye‘nin ilk yerli otomobili 2022 yılında yollarda olacak. Öte yandan yerli otomobille ilgili önemli gelişmeler olmaya devam ediyor. Yerli otomobilin fabrikasının kurulacağı Bursa‘nın Gemlik ilçesindeki Askeri Hara Bölgesi’nde inceleme yapıldı.

Garnizon Komutanı ve Gemlik Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Albay Sacit Sabuncu, askeri bölgeye gelen Bursa Valisi Yakup Canpolat, İlçe Kaymakamı Yaşar Dönmez, AK Parti Bursa milletvekilleri Efkan Ala, Zafer Işık, Refik Özen ve Emine Yavuz Gözgeç ile AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’a fabrikanın kurulacağı arazi hakkında bilgi verdi.

“BÖLGEDE AĞAÇ YOK”

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Zafer Işık, Türkiye’nin otomobilinin üretileceği alanda incelemelerde bulunduklarını belirtti. Bazı çevrelerin söz konusu alanda zeytin ağaçlarının kesileceği iddialarında bulunduğunu aktaran Işık, “Fabrikanın yapılacağı alan, boş ve kısmen sazlıkların bulunduğu çorak bir bölge. Bölgede hiçbir ağaç bulunmuyor.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Yunanistan, Türkiyeye karşı ABD ve İsrailden SİHA alıyor

SÜREÇ BAŞLADI

Işık, fabrikanın yapılacağıile ilgili plan düzenlemelerini ilgili bakanlıkların yürüteceğini, sürecin başladığını ve takibin Bakanlıkça yapılacağını kaydetti.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.