Ekonomi

Türkiyenin yerli otomobili Almanları korkuttu! Şirketlere baskı yapmaya başladılar

Türkiye, 60 yıllık hayali olan projede sona geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın katılımıyla düzenlenen törende tanıtılan Türkiye’nin yerli otomobiller, dünyada büyük yankı uyandırdı.

ALMANLARIN RADARINA GİRDİ

Elektrikli olması ve dizaynıyla herkesin beğenisini toplayan yerli otomobillerin 2030 yılına kadar 5 farklı modeli piyasaya sürülecek. Elektriklipiyasasındaki boşluktan faydalanarak piyasada liderliği hedefleyen Türkiye’nin yerli otomobili, tanıtıldığı günden itibaren Almanlar tarafından yakından inceleniyor. Son olarak; Alman Waz gazetesinde çıkan haberde, Türkiye’nin yerli otomobiliyle piyasada hakimiyet kurabileceğiedildi.

“HAKİMİYETİ KAPTIRIRIZ” KORKUSU HAKİM

Elektriklikonusunda çalışmalar yapan Almanşirketlerini uyaran gazete; Türkiye, Tesla ve Çin’in çalışmalarını da hatırlatarak çalışmaların hızlandırılması gerektiğini yazdı. Aksi taktirde Almanya’nın elektriklipiyasasında hakimiyeti Türklere kaptırabileceği belirtildi.

Sıradaki Haberi Oku  Merkez Bankasının faiz kararı öncesi dolar güne nasıl başladı? İşte son durum

ERDOĞAN’IN EN BÜYÜK HEDEFİ

Proje hakkında mini bir yoruma yer veren Almanlar, projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük hedeflerinden biri olduğunu ve yapılan yatırımın büyüyen ekonominin gücünün kanıtı olduğunu yazdı.

Haber Videosu

: Türkiye’nin yerli otomobili Almanları korkuttu! Şirketlere baskı yapmaya başladılar