1 sene önce
1 sene önce

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhandan Kırıkkalelilere hızlı tren müjdesi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı makamında ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kırıkkalelilere Yüksek Hızlı Tren (YHT) müjdesi verdi. Turhan, şehirlerarası yapılan yolların kapasitesinin dolmasıylarefah seviyesinin ve ülkede ticari hareketliliğin arttığını söyledi. AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’nin güzel hizmetler aldığını ve Kırıkkale’nin bu hizmetlerden faydalandığını kaydeden Turhan, hizmetlerin bundan sonra da devam edeceğini aktardı.

“BU YOLLARDA DÖNEN TEKERLER MİLLETİMİZİN ZAFERİNİN İŞARETİDİR”

Ankara-Sivas YHT şantiyesinde projenin gidişatı ile ilgili bilgi almak için Kırıkkale’ye geldiğini belirten Turhan, şunları kaydetti:

“Büyük şehirlerimizin yakın civarındaki yollar şehir içi trafiği ile şehir bölgesel trafik ile yaptığımız yollar kapasitesini dolduruyor. Demek ki insanımızın refah seviyesi artıyor. Demek ki ülkemizde ticari hareketlilik var. Bu yollarda dönen tekerler milletimizin zaferinin işaretidir. Teker dönüyorsa iş vardır. Ticaret vardır. Hayat vardır. Eğer yollarda trafik yoksa demek ki ekonomi durmuş. Ben biryollarından gelen kişi olarak 90’lı yıllarda bunu yaşardık. 90’lı yıllar biliyorsunuz ülkemizin ekonomisinin çok zikzaklı dönemleridir. Bir yıl büyür, iki yıl küçülür. Biz de yollardan geçen araçlarımızı saydığımız da hepiyi değil derdik. Yolda trafik yoksa, kamyon yoksa, tır yoksa, mal sevkiyatı yoksa. Hamd olsun şimdi ülkemiz sadece ülke içindeki mal harekatı ile değil, bizim ülkemiz üzerindeki yaptığımız yolların güvendiği standardı kontrolü sayesinde transit trafik bütün Orta Asya, Güney Asya, Orta Doğu bizim yollarımızdan Avrupa’ya veya Afrika’ya gidiyor bu güzel bir şey”

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Albayraktan Temsa açıklaması: Güzel haber alacaksınız

“İKİ ÇARPI İKİ OLAN YOLU İKİ ÇARPI ÜÇ HALE GETİRİYORUZ”

İlk etapta Ankara-Deliceyolunu iki çarpı üç hale getireceklerini belirten Turhan, “Biz dolayısıylaKırıkkale’yeolursak Ankara-Kırıkkale arasındaki yolumuzu iki çarpı iki olan yolu iki çarpı üç hale getiriyoruz. Ama biliyoruz ki bu da yetmeyecek. Bu yollarda dahasıkıntı çile çekmeye gerek kalmadan, insanlarımızı yollarda yorulmadan, tıkanmadan yeni yapacağımız oto yollarladaha hızlı gideceği yere gidecek. Bunun devamı var. İlk etapta Ankara-Delice arasını yapacağız. Devamında Samsun’a devam edeceğiz. Bunlar bizim uzun vadeli, orta vadeli ve yakın vadeli yaptığımız planlamalar” diye konuştu.”

“ÜLKEMİZİ 3000’Lİ YILLARA HAZIRLIYORUZ”

Güçlü bir Türkiye için durmadan çalıştıklarınıeden Turhan, “Biz çünkü ülkemizi sadece önümüzdeki seçime değil, 2050’lere, 2070’lere 3000’li yıllara, torunlarımıza, çocuklarımıza hazırlıyoruz. Onlara daha müreffeh daha güçlü daha büyük bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Gücümüzü daim eylesin inancımızı daim eylesin ve kararlılıkla hephareket ettiğimiz müddetçe inşallah bu milletin önünde hiçbirdayanamaz duramaz” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  DİSKten asgari ücret zammına Kanal İstanbul vurgulu tepki

BAŞKAN’DAN BATTI ÇIKTI TALEBİ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki iki kavşağa battı-çıktı yapılmasını talep etti. Saygılı, “Bizim beklentimiz bir otoban. O da sizin gündeminizde olduğunu biliyoruz. İnşallah en kısa birrealize edilecek. Bir de bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bizim eski adıyla Samsun Bulvarı şimdiki adıyla Alparslan Türkeş Bulvarı dış çevre yolunun yapılmasıylao dönemde Kırıkkale Belediyesi’ne devrolmuş. Ama halen çevre yolundan çokyol gibi kullanılan bir bulvarımız. Tabialırken tamamlayarakalmamışız. Bizim orada ikibattı-çıktıya yani kavşağa acil ihtiyacımız var. Biz Kırıkkale Belediyesi olarak bunu yapma imkanına sahip değiliz. Şehrimize hoş geldiniz, Rabbim yolunuzu açık etsin” dedi.

Saygılı daha sonra Turhan’a elinde MPT-76 tutan asker silüetinin olduğu heykeli taktim etti. Ziyarette Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, idari müdürler ve partililer hazır bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  Forex Yurt Dışı Firmalar

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.