Ekonomi

Üniversiteli kız öğrenciler, ihtiyaç sahibi çocuklar için atkı, bere ve eldiven üreterek yürekleri ısıtıyor

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gül Cemal Hatun Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kız yurdunda kalan öğrenciler örnek bir projeye imza atıyor. Öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Gönül Bağı’ projesi kapsamında ihtiyaç sahibi çocukların gönüllerine dokunmak adına yaklaşan zorlu kış şartları için atkı, bere, eldiven gibi malzemeler üretiyor. 2019-2020 eğitim döneminin başında başlayan proje kapsamında şuana kadar yaklaşık 100malzemesi ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştı.

“GÖNÜLLERE DOKUNMAK ADINA BÖYLE BİR ÇABA İÇİNDELER”

Proje kapsamında çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerinieden Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Öğrenciler okullarından yurtlarına geldiğiKYK’da bulunan atölyelerde ihtiyaç sahibi çocuklar için atkı, bere, eldiven gibi malzemeleri bizzat kendileri üretiyor. Öğrencilerimiz kendileri el emeği göz nuru yaparak o ihtiyaç sahibi kardeşlerinin sevincine, sevinç katmak onların hatırlanması, kıymetlenmesi adına buradagöstermektedirler. Kardeşlerine bu malzemeleri kavuşturmanın heyecanını yaşıyorlar. Bazen 2 saat 3 saat yetiştirelim diyeiçindeler. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Gönül Bağı’ projesi kapsamında gönüllere dokunmak adına yüzlere tebessüm bırakmak adına böyle bir çabanın içindeler. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Doğa Kolejini satın almak için 49 lisanslı kurucu 600 milyon TLlik teklif yaptı

“SADECE BEDENLERİ DEĞİL YÜREKLERİ DE ISITIYORUZ”

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) Türk Dili Edebiyatı 2.sınıf öğrencisi Şule Coşkun ise “Burada gönüllük bağı kapsamında etkinlikler yapıyoruz. Yaptığımız malzemeleri köy okullarına gönderiyoruz. Çocukların sadece bedenlerini değil yüreklerini ısıtıyoruz. Kendi yüreğimizde bu sıcaklığı hissediyoruz. Çocukları çokediyor bunları yapmak. Gönüllük ile yapılan her şey çok güzel. Okul dönmek bizimstresimizi alıyor. Gönüllükle yapılan her iş mutluluktur” diye konuştu.

Kaynak: İHA