Ekonomi

Üstü açılır lüks Ferrari, icradan yarı fiyatına satışa çıkarıldı

İstanbul‘da 950 bin TL değerindeki üstü açılıp kapanan Ferrari marka araç, İstanbul 26. İcra Dairesi tarafından yarı fiyatı olan 475 bin TL’ye satışa çıkarıldı.

İstanbul 26. İcra Dairesi’nin açıkladığı şartnameye göre, Ferrari California marka 2012 model otomobil, bugün satışa çıkarıldı. Araç 4.3 motora sahip olup vites tipinin otomatik, renginin iseolduğu bilgisi verildi. Ayrıca araç üstü açılıp kapanır özelliğe sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

YARI FİYATINA SATIŞA ÇIKARILDI

İcrada bu tarz spor ve lüks araç satışlarına nadiren rastlandığını hatırlatan icra uzmanı Caner Çakı, spor marka araç satışları medyanın ve sporhayali olan birçok insanında ilgisini çektiğinietti. Çakı, “Bu yılın icradan satılacak olanspor marka aracın olduğunu söyleyebiliriz. Bu yıl satılan spor araçlara baktığımızda Porsche, Maseratti, Lamborgini, Ferrari gibi özel marka araçlar ihaleye çıkmış ve değerlerinin altında bir fiyatla alıcıları ile buluşmuştu. Bu950 bin TL değerindeki Ferrari marka üstü açılır kapanır bir aracı yarı fiyatı olan 475 bin TL’ye alma fırsatının bulunduğu bir ihale olacağını söyleyebiliriz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Dolar, 6 lira sınırına dayandı! İşte son durum

“HER ZAMAN DAHA AVANTAJLI”

İcradan satışa çıkan araç ihalelerinin heravantajlı olduğunu hatırlatan Çakı, “Biz bu konuyu sürekli gündeme getiriyoruz ve getirmeye de devam edeceğiz. Çünkü icradan alınacak araçlar hem devlet güvencesi altında, hem de avantajlı fiyatlarla alıcıları ile buluşuyor. Alıcılarınyapması gereken ise önce internet üzerinden icralık araç araştırması ve ihalelere katılarak bufiyattaki araçların sahibi olmak” dedi.

Kaynak: İHA