1 sene önce
1 sene önce

Uzan Grubunun harabeye dönen oteli satıldı

Uzan Grubu’nun Antalya Saklıkent Kayak Merkezi’nde yaptırdığı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nca (TMSF) el koyulan, yıllardır atıl durumdaki otel, Milli Emlak tarafından satıldı. Otelifirmanın yetkilisi,kış döneminde hizmete açılacağını söyledi.

Antalya Konyaaltı sahiline 47 kilometre uzaklıkta, 2200 rakımda bulunan Saklıkent Kayak Merkezi’nde Uzan Grubu’nun 2000’li yılların başında yaptırdığı lüks otel, o dönemde açılamadan satışa çıkarıldı. Grubun mal varlığına el koyulması sonrasında bu otel de TMSF’ye devroldu. Lüks otel, yapımı tamamlanmasına rağmen hizmete alınamadı. Aradan geçen yıllarda otelin dış yüzeyi, hava şartları nedeniyle tahrip oldu. Tüm camları kırılan otelin içindeki eşyalar ise yağmalandı.

VALİ DEVREYE GİRDİ

Saklıkent Kayak Merkezi’nin canlandırılması ve sorunların çözümüne yönelik ilki 3 yıl önce Vali Münir Karaloğlu başkanlığında düzenlenen toplantıda, atıl durumdaki otel de gündeme geldi. O dönem oteli inceleyen Vali Karaloğlu, camlarının neredeyse tamamen kırıldığını, içindeki eşyaların kaybolduğunu ve iç kısmındaki yapılara daölçüdeverildiğini gördü. Milli servetin içler acısı durumda olduğunu belirten Karaloğlu, otelin hizmete açılması içinçalışmaların yapılacağını söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Milli Piyangonun büyük ikramiyesi Bursa İnegöle çıktı! Bilet bir AVMden alınmış

MİLLİ EMLAK SATIŞINI YAPTI

Kepez Elektrik’leUzan Grubu’ndan TMSF’ye, TMSF’den TEDAŞ’a sonra da mahkeme kararıyla Hazine adına tescili yapılan otelin, Milli Emlak tarafından şirkete satıldığı açıklandı. Bu yıl 3’üncüsü yapılan Saklıkent Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuya ilişkin açıklama yapan Vali Karaloğlu, “Orayı ilkgeldiğimizde ziyaret etmiş ve üzülmüştük. Birmalı,değeri perişan duruyordu. Şimdi sahipleri var. İnşallahsene geldiğimizde orayı değişmiş, dönüşmüş, kente ve ülkeye değer katan bir tesis olarak görmüş oluruz” dedi.

‘SENEYE AÇACAĞIZ’

Bu yıl Milli Emlak’tan oteli satınHEX Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çetin, küçük tesis alarak, bölgeye yatırım yapma fırsatı bulduklarını belirtti. Çetin, kooperatif yönetimiyle de yakın ilişki içinde olduklarını ve bölgede daha büyük yatırım planladıklarını anlattı. Turizm sektörüyle istişare halinde çalıştıklarını kaydeden Çetin,kış sezonu için otelin yenilenerek, hizmete açılacağı yönünde Vali Karaloğlu’na söz verdi. Saklıkent bölgesine girdiklerini ve çok sevdiklerini söyleyen Çetin, “Maalesefçok kötü durumdaydı, atıl bir şekilde bekletilmiş, çok eskimiş. Bölgede sadeceyapıyla değil ekstra arazi yatırımımız da oldu. Onunlabütüncül bir proje yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşını bitirecek anlaşmanın ilk fazı imzalandı

BİNA TAMAMEN YENİLENECEK

Bölgede yılın 12 ayı turizm yapılabilecek proje üzerinde çalıştıklarını açıklayan Çetin, “İnşallah bölgeye, Antalya ve turizmine güzel bir tesis kazandırmış oluruz. Binada çok büyük değişiklik düşünmüyoruzkomple revize edeceğiz. Her şeyini yenileyeceğiz ve çalışır bir vaziyete getireceğiz. 22 odalı, büyütme şansımız yok,haliyle nasıl yenilenebilir onun üzerinde çalışacağız. İnşallah güzel bir şey çıkacak. Yatırım planımızda sadece bu tesisin önümüzdeki yıl hizmete girmesi mümkün. 2020’de ilk kar sezonunda açmış olmayıediyoruz. Yaklaşık 10 milyon TL’lik yatırım planlıyoruz” dedi.

Satış sonrasında yatırımcı firma tarafından kırılan tüm camları yenilenen ve dışarıdan müdahalenin engellediği, atıl durumdaki otel,3 bin 567 metrekarelik arazide, 555 metrekare üzerinde yer alıyor.

Sıradaki Haberi Oku  14 kilogramlık dev lahana görenleri şaşırttı

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.