Ekonomi

Üzüm üreticisi gezen tavuk hayalini gerçekleştirdi! Şimdi siparişlere yetişemiyor

Manisa‘nın Sarıgöl ilçesinde üzüm üreticisi bir çiftçi, vatandaşların doğal olması nedeniyle “gezen tavuk” taleplerini karşılamak amacıyla çiftlik kurdu. Bağ arasında doğal beslenen tavuklara ve yumurtalarına taleplerin çok olduğunu belirten çiftçi Ahmet Tosun, taleplere yetişmek için güçlük çekiyor.

GÜNDE ORTALAMA 350-370 ADET YUMURTA ALIYOR

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde üzüm üreticiliği yapan çiftçi Ahmet Tosun, vatandaşlar tarafından oldukça talep gören doğal tavuk yumurtası için girişimde bulundu.

Kendi bağında “gezen tavuk” çiftliği kuran Tosun, şimdi ise gelen taleplere yetişemiyor. 125 metrekarelik alanda kapalı tavuk kümesi yaptıran Tosun, 250Fintule, 200Lokmair türü tavuklardan çiftlik kurdu.

Tavukları nöbetleşe olarak bağ arasına bırakan Tosun, bu sayede tavukların doğal beslenmesine desağlıyor. Günde ortalama 350-370yumurta aldığınıeden Tosun, siparişlere yetişmekten güçlük çektiğini belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Haber365 Web Sitesinin Tanıtımı

YUMURTA SİPARİŞLERİNE YETİŞEMİYOR

Tosun, “En büyük hayalimi gerçekleştirdim. Günlük yumurta siparişlerini yetiştiremiyorum. Yumurtalar doğal olarak üretmekteyiz. Öğrenenler almak için geliyorlar. Ayrıca tavuklar bağın içerisinde gezdikleri için dışkıları da üzüm bağına gübre olarak değerlendirmekteyim” dedi.

Kaynak: İHA