1 sene önce
1 sene önce

Yaşlıları, başarılı çocukları ve hiç tıraş olmamış köy öğrencilerini ücretsiz tıraş ediyor

Gaziantep‘te erkek kuaförlüğü yapan Halit Karakuş, girdiği yarışmalarda dereceyle dönerken yaptığı çeşitli sosyalprojeleriyle de pek çok ödül kazandı. Karakuş, mesleğiyle toplumasağlayabilmek adına özellikle huzurevi sakinlerini, köy okullarındaki hiç tıraş olmamış çocukları ve takdir, teşekkürbaşarılı öğrencileri ücretsiz tıraş ederken, kimsesiz çocuklar yararına yapılan pek çok yarışmaya katılıp, bağış yaptı. Katıldığı yarışmalarda önemli dereceler de elde eden Karakuş, yaptığı bağışlarla da takdir topladı.

“BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ VE HUZUREVİ SAKİNLERİNİ ÜCRETSİZ TIRAŞ EDİYORUM”

Çıraklıktan itibaren yaklaşık 13 yıldır mesleğini icra ettiğini ve farklı olmak için çeşitli projeler yaptığını söyleyen berber Halit Karakuş, “Biz yıllardır çeşitli sosyalprojelerinde yer alıyoruz. Bu kapsamda köy okullarına giderek hiç tıraş olmamış çocukları tıraş ediyoruz. Bunun dışında huzurevine gidip oradaki büyüklerimizi hem ziyaret ediyoruz hem de bakımlarını yapıyoruz, yalnız olamadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Ayrıcabir yıldır okullarında başarılı olarak takdir ve teşekkür belgesiöğrencileri de ücretsiz tıraş ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu tarz projelerin içerisinde yer almaya da devam edeceğim” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İYİ Partili vekilden bomba iddia: Ölü kişileri muayene edip SGKyı 1 milyon lira zarara uğrattılar

BAĞIŞ YAPIP YARIŞMAYA KATILDI, ÜÇÜNCÜ OLDU

Kimsesiz çocuklar yararına Ankara‘da yapılan bir yarışmada Türkiye üçüncüsü olduğunu da vurgulayan Halit Karakuş, “Geçtiğimiz günlerde Ankara’da ‘Kimsesiz Çocuklara Işık Olma’ diye projeye katıldım. Orada düzenlenen yarışmaya katılarak Türkiye üçüncüsü olduk. Orada o çocukların kimsesiz olmadığını hissettirmek istedik. Bu kapsamda orada bilet alarak bağışta bulunduk. Yani o yarışmada elde edilen bütün gelirler kimsesiz çocuklar için toplandı. Biz de hem yaptığımız bağışla hem de elde ettiğimiz dereceyle buna katkı sunmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

“ESİRGEME KURUMUNDAKİ ÇOCUKLARI ÜCRETSİZ TIRAŞ ETMEK İSTİYORUM”

Yeni hedefinin deizinleri aldıktan sonra çocuk esirgeme kurumundaki çocukların bakımlarını yapmak olduğunu belirten Karakuş, “Yaptıklarımızın dışında başka projelerimiz de var. Mesela yakın zamanda ilgili kurumlardanizinleri aldıktan sonra çocuk esirgeme kurumlarına gitmek istiyorum. Oradaki tüm çocukların tıraşını yapmak, bakımlarını yapmak ve bir nebze de olsa onlarıetmek, onların yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Ciğerimiz söküldü diyen vatandaş, Sancaktepe Belediyesinin talebine isyan etti

“AMACIM VATANA, MİLLETE MESLEĞİMLE FAYDALI OLMAK”

Böyle projelerin içerisinde yer almayı tercih etme sebebini de açıklayan Karakuş, “Mesleğimi seviyorum ve mesleğimle vatanıma, milletime nasıl hayırlı olabilirim, nasıl katkı sağlayabilirim diye düşünüyorum. O yüzden bu gibi projelere tereddütsüz katkı veriyorum ve nebu tarz projelere çağırsalar Türkiye’nin bir ucunda da olsa gidiyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.