Ekonomi

Yeni yıla yaklaşırken hindi satışları başladı! Tanesi 100 ile 240 lira arasında

Halkalı Altınşehir‘de yaklaşan yeni yıl sebebiyle hindi satışlarında artış başladı. Satıcılar satışlardan memnun. Hindi satıcısı, İbrahim Kısık, “Yılbaşı yaklaşıyor. Hindilerimiz geldi. Biz de satışa başladık. Bu yıl satışlar geçen yıla göre daha iyi. Fiyatlar biraz arttıtalep çok. Fiyatlar 130 lira ile 240 arası. Geçen100 ile 200 lira arasındaydı. Bizdeki hindiler 6 kilo ile 15 kilo arasında değişiyor. Alıcılar hindinin gagasına, kanat altına bakmalı. Gagaları kırmızı, gözleri cam gibi parlak olmalı. Tüylerine baktığınızsimsiyah ve parlak olmalı. Dinç veolması lazım. Koltuk altlarının da sarı olması lazım. Tam yağlanmalı, rengini almalı” dedi.

“SON HAFTA SATIŞLAR ARTIYOR”

Mehmet Atsız da satışlarınhaftada artacağını belirterek, “Şukadar 100sattık. 350-400hindimiz var. İşler yeni yeni açılıyor. Gelip gidiyorlar. Soran, alan,öğrenen var. Yılınhaftası satışlar artıyor. Yılbaşı için gelen de normalda var. 10 kişilik bir aileye 10-11 kiloluk hindi yeter” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Denizlide dünyada başka bir yerde bulunmayan endemik bir bitki tespit edildi

“KANAT ALTLARI SARIYSA DÖRT DÖRTLÜKTÜR”

Korkmaz Kızıldağ ise lezzetli bir hindinin renginden, duruşundan anlaşılabileceğini belirtti. Kızıldağ, “Geçen yıla göre düşüş var. Ama bizim de işimiz bu. Yeni yıl yaklaştığıekmeğimizin peşine düşüyoruz. Pek yeni yıl için gelen yok henüz. Gelen 10 müşterinin 2-3 tanesi yeni yıl için alıyor. Müşteri güzel hindi seç deyince parlaklığına, kilosuna, kanat altındaki sarılığa bakıyoruz. Bir hindinin kanat altları sarıysa o hindi dört dörtlüktür afiyetle yiyebilirsiniz” dedi.

“DIŞARISI ÇOK PAHALI”

Yılbaşı için hindi almaya gelen müşterilerden Serkan Adım ise, “Yoldan geçerken gördüm, merak ettim. Fiyatta da anlaşırsak almayı düşünüyoruz. Yılbaşında sofralarda olmazsa olmaz. Çocuklar hindi istiyorlar artık televizyonda mı gördüler bilmiyorum. Yılbaşı evde olacak dışarısı çok pahalı” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Vanlı mantar üreticisi, yaptığı karışımla yeşil küf hastalığına son verdi

Kaynak: DHA