1 sene önce
1 sene önce

Yerli otomobil fabrikasının kurulacağı Gemlikte arsa fiyatları yarı yarıya arttı

Türkiye’ninfabrikasının Bursa’da kurulacağı daha önce kesinleşmişyeri belirlenmemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yerlifabrikasının Gemlik ilçesinde kurulacağını duyurdu. Yetkililer bölgenin liman, serbest bölge ve tedarik bölgesine yakın olması sebebi ile tercih edildiğini belirtiyor.

Yerlifabrikasının kurulacağı bölgenin daha önce rağbet gören bir yer olmadığını söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Özelmacıklı, “Aslında bölge pek rağbet gören bir bölge değildi. Özellikle fabrika yapılacak arazi TSK’ya ait bir geniş arazi. Gençali Mahallesi’ndeki arazi 1753 parsel ve 4 milyon 220 bin m² alana sahip. Yakın civarında yerGençali, Ata, Ergürücük Mahalleleri’nde talep yoğun. Hatta güneyde Kurşunlu Mahallesi’ne kadar talebin etkileri görüldü.” ifadelerini kullandı.

ALIM- SATIM HAREKETLİLİĞİ VAR

Fiyat artışlarında ise yüzde yüzde 40-50 aralığında bir artış olduğundan bahseden Özelmacıklı, “Arsa fiyatları çok yakın sürede hızlı arttı. Yani daha önce 750 TL m²fiyatında olan arsalar şimdi 1.000 TL ve üzerinde. Özellikle Gençali Mahallesi’nde alım – satım hareketliliği yoğun” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Türkiyede bir milletvekili, asgari ücretlinin 9 katından fazla maaş alıyor

ZEYTİNLİK ALANLARI RİSKLİ

Gemlik bölgesinde bazı mahallelerin tarla vasfında geçtiğini hatırlatan Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği Bursa İl Başkanı Göksel Birsen ise bazı bölgelerdeki arsaların zeytinlik olarak geçtiğini ve yatırımcı açısından riskli olduğunu belirtiyor.

Gençali Mahallesi ise deniz altında bir seviyede olduğu için büyük bir yapılaşma beklenmediğini hatırlatan Birsen, “Kurşunlu bölgesine doğal gaz gelmesi ilefiyatlar daha da artabilir” dedi. (Uzmanpara)

Haber Videosu

: Yerlifabrikasının kurulacağı Gemlik’te arsa fiyatları yarı yarıya arttı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.