1 sene önce
1 sene önce

Yerli otomobil Gemlikte gayrimenkul piyasasını canlandırdı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerliiçin Bursa‘nın Gemlik ilçesinde, Haralar bölgesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait araziye fabrika kurulacak. 22 milyar liraya mal olacağı belirtilen yerliüretim tesisinde 4 bin 323 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

EMLAK PİYASASI CANLANDI

Yerliüretim tesisinin Gemlik’te kurulacağının açıklanması, ilçede emlak piyasasını canlandırdı. Gemlik’te emlakçılar ve müteahhitler, taleplerin bir günde arttığını söyledi. Gayrimenkul Danışmanı Gökhan Kurt, “Fabrikanın Askeri Hara bölgesine yapılacağı duyulduktan sonra Gemlik’teki tüm emlakçıların telefonu susmuyor. Gayrimenkul fiyatlarınıniçinde tavan yapacağından, 2 katına kadar çıkacağından eminiz. Bu durumdan sonra Gemlik’ten taşınmaz mülkherkes kazanır diye düşüyorum. Fırsat bu fırsat, bence kimse kaçırmamalı” dedi.

“TELEFONLARIMIZ HİÇ SUSMUYOR”

Gayrimenkul Danışmanı Caner Uzunkaya da, “Yerli veotomobilimizin Gemlik’te yapılacak olmasından dolayı gurur duyduk. Fabrikanın Gemlik’te olması kesinlikle ilçede gayrimenkul sektörünü etkileyecek ve fiyatları 2 katına çıkaracak diye düşünüyorum. İlçemizi pozitif anlamda etkileyecek bu durumdan dolayı çok mutluyuz. Konut faizlerinin daha da indirilmesinin ardından satışların daha hızlı ilerleyeceğini düşünüyorum. Telefonlarımız hiç susmuyor, yatırımcılara buraya gelip Gemlik’i değerlendirmeleri için sesleniyorum” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Eskişehir yeni yıla su kuyruğunda girdi

GEMLİK’TE BÜYÜK İSTİHDAM

Yerli otomobilin Gemlik’te üretilecek olmasından dolayıolduğunu belirten ilçe sakinlerinden Gürkan Şahin ise, “Fabrikamız hayırlı olsun. Gemlik’teki iş bulamayan insanlar için büyük bir avantaj oldu. Gemlik’teki yapılaşma sorununun daiçerisinde çözüleceğine inanıyorum. Araba konusunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum bir Gemlikli olarak” ifadelerini kullandı.

60 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU

58 yıllık rüyası yerli otomobil, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ve büyük bir organizasyonla dünya kamuoyuna tanıtıldı. Yerliile ilgili detaylarda ardı ardına geliyor. Bunlardan biri de aracın arıza yapması durumunda uzaktan müdahale edilecek.

YILDA 175 BİN ADET ÜRETİM

Yatırımın süresi başlangıç tarihi olan 30 Ekim 2019’dan itibaren 13 yıl olarak belirlendi. Elektrikli otomobilin üretimi 5 modelde, yılda 175 binolacak. Yerliüretim tesisinde 300’ü nitelikli4 bin 323 kişi istihdam edilecek.Yerli otomobilin Ön gösterim versiyonu SUV ve konsept Sedan modellerinin dış tasarımında yerbelirgin ve keskin hatlar otomobillerin sağlam ve güçlü karakterini dışa vururken aynı zamanda önümüzdeki yıllarda genişleyecek ürün gamının dizayn DNA’sını oluşturuyor.

Sıradaki Haberi Oku  Hamsinin 5 liraya düştüğünü duyanlar, almak için birbiriyle yarıştı

YÜKSEK TEKNOLOJİ YER ALIYOR

Otomobilin iç mekânında kaliteli ve şık malzemelerleyüksek teknoloji yer alıyor. Dijital bilgi-eğlence ekranı hem bilgilerin kolaylıkla takibini hem de yolcuya özel içeriğin görünürlüğünü sağlıyor. Ekran otomobilin akıllı bir yaşam alanına dönüşümünü destekliyor.

SESLİ KOMUT ÖZELLİĞİ

Uçak kokpitini hatırlatan form üzerinde vites ve elektronik park freni fonksiyonlarını barındıran konsol, ergonomisiyle dokunmatik kumanda ekranınınedilmesine de yardımcı oluyor. Dokunmatik ekranda kullanıcıyı merkeze alanyüzün tasarımı, sesli komut özelliğinin de desteğiyle alışagelmişdüğmeleri ve kumanda elemanlarını olabildiğince azaltarak iç mekânın yalın vetasarımını destekliyor.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.