Ekonomi

Yılbaşı öncesi Milli Piyango biletini yırtmayın uyarısı

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin yaklaşmasıylahem vatandaşları hem de Milli Piyango bayilerini çekiliş heyecanı sardı. Vatandaşlar, büyük ikramiyenin kendilerine çıkmasına dair hayaller kurarken, bayiiler de bu ikramiyeleri kazanacak biletlerin kendilerinden alınmasını bekliyor.

Öte yandan, İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Esnaf Odası Başkanı Paşa Çakmak, çekilişle ilgili vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Çakmak, her yılbaşı döneminde olduğu gibi bu yıl da ‘İstanbul bileti’ etiketiyle piyasada birçok bilet satıldığını dile getirerek, “Bazı bayiiler, İzmir’e kayıtlı biletlerin arkasına İstanbul’dagösteren bayilerin kaşesini basıyor ve bu biletleri de ‘İstanbul bileti’ adıyla satıyor. Vatandaşlar da bu biletlere yoğungösteriyor. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, bu biletler aslında İzmir biletleridir, sadece arkalarındaki kaşeler İstanbul’a ait. Dolayısıyla, bunları satınvatandaşlarımız sakın ‘İstanbul’a ikramiye çıkmadı’ diye biletlerini yırtıp atmasınlar. Biletlerin numaralarını teker tekeredip kazanan numaralarla karşılaştırsınlar. İl bazında değil, numaralar bazındayapsınlar” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Emekliler yeni promosyon ödemelerini 1 Mart itibariyle alacak

‘BİLETLERİNİZİ SEYYAR BAYİİLERDEN ALIN’

Çakmak, vatandaşlardanpiyango biletlerini seyyar bayilerden almalarını isteyerek, “Bu bayilerimiz 11 ay boyunca zararına hizmet vermekte. Güzel iş yapabildikleridönem yılbaşı dönemi oluyor. Bir de şu var, bizim seyyar bayilerimizin yüzde 80’i engelli. Bu arkadaşlarımız, bu işe gönüllerini vermişler, çünkügeçim kapıları bu biletleri satmak. Vatandaşlarımızdan biletlerini marketlerden değil, bu seyyar bayilerimizden almalarını rica ediyoruz. Bizim esnafımıza gidenbu ülkenin içinde kalırmarketlerin birçoğu yabancıkaynaklı. Herkesten duyarlı olmalarını istiyorum” dedi.

Kaynak: DHA