1 sene önce
1 sene önce

Ankara Antlaşması Vize Uzatma Başvurusu

Ankara antlaşması vizesi Türk vatandaşlarının İngiltere’de çalışmaları ve iş kurmaları için verilen vizedir. Ankara antlaşması vizesi dahilinde Türk vatandaşları belirli süreler içerisinde İngiltere’de bir işte aktif olarak çalışabilir veya fikirlerini hayata geçirebilir. Ankara antlaşması vize uzatma başvurusu ile oturum süresi uzatılmaktadır.

Ankara Antlaşması Vize Süresi 

Ankara antlaşması vizesi ile İngiltere’de yaşayan kişiler 1 yıl sonrasında uzatma başvurusu yapabilir ardından 3 yıl çalışarak süresiz oturum için başvuru yapabilirler. Ankara antlaşması vize uzatma başvurusu vize bitimine 28 gün kala yapılabilir. Süresiz oturum izni için gereken süre toplamda 4 yıldır.  Süresiz oturum izni aldıktan sonra İngiltere Vatandaşlığı için başvuru yapma süresi ise toplamda 5 yıldır. 5 yıl sonunda İngiltere Vatandaşlığı alınabilir.

Sıradaki Haberi Oku  Ünlü Dövme Sanatçısı Atalay Gölge Kimdir?

Vize Uzatma Başvurusu İle Vatandaşlık Alınır Mı?

Ankara antlaşması vize başvurusu şartları gereği Türk vatandaşları 1 yıllık oturum izni alabilirler. Ardından yapılacak olan uzatma başvurusu oturum izni süresini uzatmak için yapılır. Uzatma başvurusu ile İngiltere Vatandaşlığı alınamaz. Toplam 5 yıl geçtikten sonra İngiltere Vatandaşlığı alabilmek için başvuru yapılabilir.

Ankara Antlaşması Şartları 

  • İş fikri ya da bir işte çalışma planı ile ilgili kanıtlı evraklar sunmak
  • Yeterli maddi imkana sahip olduğunu kanıtlayan evrak ile başvuru yapmak
  • Giderlerin evraklarını başvuru formunda göstermek
  • Yeterli düzeyde İngilizce bilmek
  • İş kurmak için ya da bir işte aktif olarak çalışmak için mesleki eğitim almış olmak
  • Türk vatandaşı olmak

 

Sıradaki Haberi Oku  Sertifikalı ve İyi Kalitede Meyve Fidanları
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.