slot siteleri bahis siteleri hacklink
1 sene önce
1 sene önce

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Deterjan Bırakıyor? Çamaşırların Deterjanlı Kalması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Neden Deterjan Bırakıyor? Çamaşırların Deterjanlı Kalması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinelerinde, çamaşırların deterjanlı kalması sorunu kullanıcıların en fazla yaşadığı sorunlardan birisidir. Çamaşırlarınızın deterjanlı kalması hem makinenizin zamanla daha ciddi bir sorun yaşamasına neden olur hem de çamaşırlarınızın zarar görmesine neden olur. Deterjanlı kalan çamaşırlar cilt sağlığınız bakımından da çok ciddi risk teşkil eder. Bu yüzden Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz makinenizin çamaşırları deterjanlı bırakması sorunu için alternatif çözüm üretmeye çalışmak yerine mutlaka profesyonel çözüm sağlanması oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Deterjanlı Bırakıyor, Ne Yapabilirim?

Çamaşır makinesinin çamaşırlarınızı deterjanlı bırakması problemi, yaygın olarak görülen problemlerden birisidir. Özellikle Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimize gelen arıza bildirimlerinin ana nedenlerinden birisi de çamaşırların deterjanlı kalmasıdır. Çamaşır makinesinin deterjanlı kalması probleminde yapabileceğiniz bir takım basit kontroller bulunur.

Sıradaki Haberi Oku  Geleceğin pastacıları Bornova’da yetişiyor

Bu kontrollerin en başında da çamaşır makinesinde deterjan koyulan kısma çok fazla deterjan koymamaya dikkat edin. Aşırı deterjan kullanılması halinde makinenin programı uygun şekilde durulama yapamaz ve çamaşırlar deterjanlı kalır.

Çamaşır makinesinin tamburunu aşırı doldurmanız durumunda makinenizin dönüşü tam sağlanamaz bu durumda deterjanın çamaşırlardan iyice yıkanamaması ve deterjanlı kalması sorununu doğurur.

Çamaşır makinesi su tahliyesini yapamayabilir. Su tahliye filtresinin, su tahliye hortumunun tıkanmış olması da bu sorunun yaşanmasına neden olabilir. Bununla birlikte çamaşır makinesinin su tahliye pompası da arızalanmış olabilir. Bu durumda su tıkanıklık basitçe giderilir, tahliye pompası arızalıysa yenisiyle değiştirilir.

Çamaşır makinesinin su basınç seviyesi uygun miktarda olmayabilir. Bu durumda Üsküdar Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından su seviye anahtarı veya su giriş ventili parçaları kontrol edilir. Arızalı olan parçalar için uzmanlarımız tarafından doğrudan yenisiyle parça değişimi gerçekleştirilir.

Sıradaki Haberi Oku  Nevşehir'de altyapı yenileniyor

Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen tüm arıza kontrol ve arıza onarım müdahaleleri ile birlikte parça değişim işlemleri orijinal Arçelik yedek parçaları kullanılarak gerçekleştirilir. Böylelikle kısa vadede tekrar bu sorunla karşı karşıya kalmamanız ve uzun vadede son derece ekonomik bir çamaşır makinesi servisi hizmetinden faydalanabilmenize yardımcı oluyor. 7 gün 24 saat tüm uzmanlarımız, tam donanımlı servis araçlarımız ile adresinize süratle ulaşarak, makinenizdeki arızaların hızla giderilmesini sağlamaktadır.

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır. VDS