Gündem

Faizsiz İslami Foreks

Faizsiz İslami Foreks

Sizlere bu yazımın konusunda İslami foreks hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Adından da anlaşılacağı gibi dini olan İslami foreks faizsiz bir şekilde hizmet veriyor. İslami foreks hesabı faiz olarak bilinen swap maliyetlerinin kaldırılmış olduğu bir hesap türüdür. Eğer İslami Foreks’te normal bir foreks hesabında işlem yapmak isteseydiniz her gece swap geliri yani faiz geliri maliyet oluşturuyor. Ama İslami Foreks’te böyle bir şey yoktur.

İslami Foreks Hesabı Ne Demektir?

Özellikle İslami konularda hassas olan kişilerin merak ettiği İslami foreks nedir sizlere bunun cevabını vereceğiz. İslami foreks diğer normal forekslerin aksine hiçbir şekilde faiz işlemi uygulanmadan yapılan bir işlemdir.

İslami Foreks Hesabının Avantajları Hakkında

Sıradaki Haberi Oku  Çit Seçenekleri

İslami foreks hesabının olmasını tercih eden kişiler bu tercihlerini dini hassasiyetleri olduğu için ve harama bulaşmamak için tercih ediyorlar. İslami foreks avantajları arasında ise en önemli olan şey sizin harama bulaşmamanızı sağlıyor. İlahiyat hocaları ise İslami foreksin helal olduğunu ifade ediyorlar. Bu şekilde faize bulaşmadan kullandığınız İslami foreks sizleri huzursuz olmaktan koruyor.