2 hafta önce
2 hafta önce

KOLEJ CEKET

 

 

Genel olarak, yabancı filmlerde sıkça karşılaştığımız bu ceket türü, modeli itibariyle bombacı ceket diye bilinen belden oturtmalı ve iki farklı renk seçeneği ile harmanlanmış bir mont ya da ceket türüdür.

 

KOLEJ CEKET TARZI

 

Kolej ceket  daha çok jean pantolonlarla kombinlenmektedir. Ancak eşofman altları ile de uyumu yakalamaktadır. Çok sevilmesinin sebeplerine baktığımız zaman, daha genç ve yabancı bir stile dönüştürmesi gelmektedir. Bir kıyafeti kombinlemek kişinin tarzına bağlıdır. Bununla beraber yapılacak kombinler tamamen gidilecek mekâna göre şekillenecektir. Örneğin, spor bir tarz oluşturmak isteyen kişi kolej ceket içine bir tişört, jean pantolon ve son olarak da spor ayakkabı ile kombinini tamamlayabilir. Tarz olarak klasik ve ağır bir görünüm isteyenler kumaş veya kanvas bir pantolon ile kombin yapabilir. Genel olarak spor tarza hâkim bir ceket olması itibarıyla modelleri de spor olarak üretilmiştir. Buda ister istemez spor tarza daha fazla yakıştığını göstermektedir. Ama bir ceketi spor veya klasik kullanmak tamamen kişinin özgürlüğüne kalmıştır.

Sıradaki Haberi Oku  Çin, 2021 sonuna değin 3 milyar dozdan fazla COVID-19 aşısı üretecek

 

KOLEJ CEKET MODELİ FİYATLARI

 

Kolej ceketleri bilindiği üzere spor tarzı bir cekettir. Kot ceketler veya takım ceket modellerinden farklı bir yerdedir. Klasik kolej ceket  fiyatları belirlenirken üründe kullanılan ipliğin kalitesi, cinsi, deseni, rengi daha başka eklenmiş özellikler dikkate alındığında fiyatlar değişmektedir. Her ceketin fiyatı bir değildir. Ceketler uzun süreli kullanım aksesuarları olması sebebiyle verilen parayı hak etmelidir. Bunu şu şekilde anlatırsak, kalitesiz ve düzgün durmayan ceketler kombini bozmakta ve kişiyi verdiği paranın üzüntüsüne sokmaktadır. Dikkat edilmesi gereken önemli şey ceketin kalite ve şık durmasıdır. Uzun süreli kullanım sağlanacağı için hem düzgün bir para verilmeli hem de ürünün özelliklerine dikkat edilmelidir.

Sıradaki Haberi Oku  Sosyal Medya Takipçi Paneli

 

Ceketlerde diğer kıyafetler gibi mevsime yönelik üretilmektedir. Bazı ceketler her mevsim kullanılabilir cinste üretilirken bazıları sadece kış için ya da yaz için sınırlanmıştır. Kolej ceket yapısı itibariyle zaten kış mevsimine uygun bir aksesuar değildir. Havanın ılık olduğu zamanlarda tercih edilen bir giyim türüdür. Kot ceket giymekten sıkılan ya da yeni bir ceket arayan kişiler için dolaba alınması gereken star parçalardan biridir.

 

 

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.