Gündem

Paykasa Sanal Kartla Alışverişler Daha Güvenli

Paykasa Sanal Kartla Alışverişler Daha Güvenli

Günümüzde yaygın kullanılmaya başlayan sanal alışveriş kartları arasında paykasa sanal kartları da yer alıyor. Bu kartlar belirli limitlerde satın alınarak alışverişlerde kullanılıyor. Bu kartlar sayesinde kişiler kredi kartı ya da kişisel bilgilerini vermeden internet üzerinden istedikleri ürünleri satın alabiliyorlar. Bunun için alışveriş yapılan yerin bu sanal kartla ödemeyi kabul etmesi gerekiyor.

Paykasa Kartlarının Kullanım Alanları

Kişilerin internet harcamalarında sanal kart kullanmasına aracı olan web sayfası tarafından satışa sunulan paykasalar alışveriş sayfalarında, bahis sayfalarında ya da e-ticaret sayfalarında kullanılabiliyor. Kişilerin paykasa satın al diyerek satın aldıkları paykasaları kullanabilmeleri için satın alma anında kendilerine verilen tek kullanımlık şifreyi kullanmaları gerekiyor. Kişiler bu şifreyi girerek aldıkları ürünler için ödeme emri veriyorlar ve bu kartları kullanarak hesaplarına yükledikleri limit kadar harcama yapabiliyorlar. kredi kartlarında olduğu gibi limitten fazla harcama yapma imkanı olmadığı için kişiler alışverişlerinde mağdur duruma düşmüyorlar.

Sıradaki Haberi Oku  Ekonomist Önder Tavukçuoğlu: Acil bir tarım politikası oluşturularak tüm ülke planlı tarıma geçmelidir

Paykasa Çeşitleri

Alışverişler için kullanılan sanal kartlardan olan paykasalar belirli limitlerde bulunuyor. Bu kartları satın alıp güvenli alışveriş ödemeleri yapmak isteyenler sayfa üzerinde bulunan paykasaların istedikleri limit çeşitlerinden satın alabiliyorlar. Bunun için istedikleri limitteki kartı tıklamaları gerekiyor. Böylece firmanın iletişim numarasına örneğin 100£ paykasa al isteklerini bildirmeleri gerekiyor. Böylece istedikleri limitteki sanal kartı alıp yükleme yaparak alışverişlerinde güvenle kullanabiliyorlar.