6 ay önce
6 ay önce

Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği
Son yıllarda burun estetiği uygulamalarında yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde artık çok ciddi estetik cerrahisi uygulamalarına gerek olmadan da burundaki kusurların ve şekil bozukluklarının giderilebilmesi mümkün oluyor. Özellikle klasik burun estetiği uygulamalarında kullanılan burun kemiğinin kırılması işlemlerine gerek olmadan da burunda kemik şekil sorunlarından kaynaklı oluşan şekil sorunlarının ortadan kaldırılabilmesi mümkün oluyor. Daha estetik ve daha güzel bir burun yapısına sahip olmak isteyenlere yönelik olarak günümüzde Piezo burun estetiği tekniği kullanılmaktadır. Köklü bir teknik olmasına karşın son yıllarda çok daha yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan Piezo burun estetiği sayesinde artık çok daha acısız ve daha ağrısız bir burun estetiği yapılabilmektedir.
Piezo Burun Estetiği Ne İşe Yarar?
Günümüzde burun estetiği alanında adından sıkça söz ettirmeye başlayan Piezo burun estetiği uygulamaları sayesinde artık uzun istirahat ve iyileşme sürelerine yol açan burun estetiği teknikleri olmadan da kusursuz bir burun görünümünün kazanılabilmesi mümkün oluyor. Gelişmiş teknoloji sayesinde uygulanabilen Piezo burun estetiği kesinlikle burun dokusuna zarar vermeden, burun kemiğin doğru şekilde form kazanmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle de günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Piezo burun estetiği çekiç ve keski gibi kapsamlı cerrahi malzemeleri kullanılmadan da burun estetiğinin tamamlanabilmesine yardımcı oluyor. Özellikle de burunda ciddi anlamda travmalara neden olabilecek uzun iyileşme sürelerine yol açan kapsamlı cerrahi müdahaleleri olmadan burunun istenen yapısal özellikleri kazanabilmesi sağlanıyor.
Yeni Piezo burun estetiği tedavisi kapsamında burunda herhangi bir travmaya yol açmayacak şekilde şekil verilebilmesi mümkün oluyor. Özellikle de klasik burun estetiği uygulamalarında burunda ciddi açık ve travmaların oluşması gözlemlenebiliyordu. Ancak Piezo burun estetiği uygulamalarının ardından hastanın burun bölgesinde yalnızca gözle görülemeyecek düzeylerde şişlik veya morarma gibi etkiler görülür. Bu nedenle burun estetiği uygulamalarının ardından artık doğrudan gündelik yaşama dönüş gerçekleştirilebilmesi sağlanabiliyor. Bu nedenle de günümüzde burun estetiğinin dışında diğer sağlık sorunlarına yönelik olarak tıbbın farklı branşlarındaki uzmanlar tarafından da aktif ve yoğun şekilde kullanılıyor.
Piezo Burun Estetiği Uygulama Süreleri
Piezo burun estetiği uygulamaları günümüzde açık ameliyat ve kapalı ameliyat olarak iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu nedenle de Piezo burun estetiği uygulamalarının ne kadar süreceği farklılık göstermektedir. Açık burun estetiği operasyonları temel olarak ortalama 4 saat gibi bir zaman dilimi içerisinde tamamlanabilmektedir. Kapalı Piezo burun estetiği operasyonlarının süresi ise daha kısa zaman dilimlerini kapsamaktadır. Bu nedenle de günümüzde yaygın olarak uygulanan Piezo burun estetiği uygulamalarının tam olarak ne kadar süreceği de hem kullanılan tekniğe hem de hastanın durumuna göre değişkenlik göstermektedir.
Piezo burun estetiği uygulamalarının ardından diğer estetik cerrahisi operasyonlarında olduğu gibi uygulama ardından 1 gece herhangi bir komplikasyon riskine karşı 1 gecelik gözetim altında tutulur. Daha sonra Op. Dr. Cahit Vural tarafından tavsiye edilecek hususlara dikkat ederek, hastanın taburcu edilmesi ve gündelik yaşamlarına geri dönüş gerçekleştirebilmeleri sağlanabilmektedir. Türkiye’de Piezo burun estetiği alanında bu özel tekniği kullanan en başarılı uzmanlardan birisi olan uzman hekim Vural’un profesyonel hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  VEGA 100 TABLET KULLANICI YORUMLARI
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.