2 hafta önce
2 hafta önce

SATILIK DAİRE İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

 İstanbul’da satılık daire aranırken öncelikle karar vermemiz gereken nokta yaşam alanı olarak mı bakıyoruz yatırım olarak mı bakıyoruz. Yani değerini katlayacak yer olarak mı bakıyoruz. Yoksa her ikisini de harmanlamak mı istiyoruz bu soruların cevaplarını öncelikle vermeliyiz. Türkiye’nin en yoğun nüfusu olan şehrinde ev sahibi olmak sürekli artış gösteren ev fiyatları yüzünden çok zor olmaya başladı. Özellikle de İstanbul’un eski semtlerinde yani en eski tarihi yerleşim yerlerinde konut fiyatları inanılmaz noktalara çıktı.

 

 

 

Peki İstanbulda Metrekare Fiyatı En Düşük Yerler Neresi?

 

 

  1. Esenyurt: İstanbul’un halen gelişmekte olan bu semti yoğun göç almakta ve metrekare fiyatı hala diğer semtlere göre düşük olmasından dolayı konut projeleri çok yoğun bir şekilde devam etmekte.Çok sayıda konut projesi halihazırda devam etmekte olan Esenyurt İstanbul’un metrekare fiyatı en düşük semti olmaya devam ediyor.
Sıradaki Haberi Oku  İkna çalışması sonucu 2 terör örgütü mensubu teslim oldu

 

 

 

  1. Beylikdüzü: Düzgün şehirleşme ,planlı kentleşme ile ilgi çeken Beylikdüzü aynı zamanda ünivesiteye de yakınlığıyla sık tercih edilen bir semttir.Metrekare fiyatları da Esenyurttan sonra alıcılar için halen yüz güldürmektedir.

 

 

 

  1. Sancaktepe: İstanbulda son yıllarda giderek gelişen ve emlak çevrelerinin yükselen yıldızlarından olan Sancaktepe halen uygun sayılabilecek metrekare fiyatlarıyla alıcılarını bekliyor.

 

 

 

  1. Arnavutköy :Üçüncü havaalanı ve kanal İstanbul projesiyle gündemden düşmeyen Arnavutköy çok ciddi bir rağbet görmektedir.Son yılların en çok değer kazanan ilçelerinden biridir. Bunun yanı sıra ilçede halen de olsa uygun konut bılmak mümkün gözükmektedir.,

 

 

 

  1. Silivri : Metro ve metrobüs hatlarındaki son gelişmelerle merkeze olan ulaşımı da kolaylaşan Silivri uygun fiyata ev bulmak isteyenlerin uğrak noktası konumunda halen. İstanbul satılık daire için tıklayınız.
Sıradaki Haberi Oku  Web Dünyasında Liderliği Crenw İle Ele Geçirin

 

 

 

Peki İstanbulda Konut Fiyatlarında En fazla Artış Hangi Semtlerde Oldu ?

 

 

Son 1 yıl içerisinde konut fiyatlarındaki artışlar göz önüne alındığında şu sırlama ortaya çıkmakta ;

 

 

 

l %117.41 ile birinci sırada Beykoz

l %112.85 ile Beykozu takip eden Sarıyer

l %99.56 ile Avcılar

l %77.63 ile Başakşehir

l %75.50 ile Üsküdar

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.