Gündem

Sertifikalı ve İyi Kalitede Meyve Fidanları

Sertifikalı ve İyi Kalitede Meyve Fidanları

Meyve üreticiliğinin ilk adımı olan meyve fidanı dikiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta, fidanların sağlıklı ve sertifikalı olmasıdır. Sağlıklı bir meyve fidanı dikildiği toprağa kolayca tutunacak, hızlı büyüyecek ve kaliteli meyveler verecektir. Fidanın sertifikalı olması da yasal koşullarda üretildiğinin bir ispatıdır. Sertifikalı fidanların ileride vereceği meyvelerin satışı ve pazarlaması kolay olacak ve iyi gelir getirecektir.

Fidan İstanbul Meyve Fidanları

Fidan İstanbul web sitesinde görülen meyve fidanı çeşitleri incelendiğinde gerekli özelliklerin taşındığı görülüyor. Ayrıca yüzlerce farklı çeşit içinde her üreticinin aradığı fidanlar bulunabiliyor. Fidanların üretim aşamaları firmanın fidanlığı içinde özenle gerçekleştiriliyor. Ziraat mühendisleri ve peyzaj mimarları fidanlık içinde gerekli kontrolleri sürekli yapıyor ve çalışanlara ihtiyaç duydukları desteği sunuyor. Aşılanması gereken türlerin aşıları yapılıyor ve sertifikalara işleniyor.

Sıradaki Haberi Oku  Welinton’un Derbide Oynaması İhtimali

Satışı yapılan meyve fidanları gönderilmeden önce fidanlık içinde dikime en uygun olanları seçiliyor. Köklerin hasarsız olmasına, gövdenin dikim için uygun kalınlıkta olmasına özen gösteriliyor. Titizlikle seçilen meyveler hakkında müşterilerin olumlu geri bildirimleri firma için onur kaynağıdır.