Gündem

Süslemek Sanattır

 

Özel günlerde yaşanan sevinç ve coşkunun çevreye de yansıması isteniyor. Neşeye, tüm dostların ortak olması bekleniyor. Süsleme, bu anları paylaşmak ve çevreye mutluluk anlarını ilan etmenin yolu olarak görülüyor. Süslemeye ihtiyaç duyulunca da estetik ve yaratıcılık ön plana çıkıyor. Ancak, süsleme yapmak için süs malzemeleri olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Estetik süs malzemelerine sahip değilseniz yaratıcılığınız da anlamını kaybediyor.

Nelere Dikkat Etmeli

süs malzemeleri     Mesela yeni doğan süsleri    alırken aileler bebeğin sağlığına zarar vermemesini esas alıyor. İmalatta kullanılan malzemenin sağlık açısından sorun oluşturmaması için menşeinin iyi bilinmesi gerekiyor. Bu nedenle bilinçli kullanıcılar yerli malına daha çok rağbet ediyor.

Sıradaki Haberi Oku  2020'nin En Güncel Spor Haberleri

Bu İşin Uzmanları Var

parti süsleri       Günümüzde her işte olduğu gibi bu işte de uzmanlaşan firmalar dikkat çekiyor. Tüm ilgisini süslemeye veren bir firmanın, malzemenin sıhhiliği yanında kullanıcı için oluşturduğu riskleri düşünmemesi söz konusu olmuyor. Parti süsleri yaparken çevreye zarar vermemesi için malzemesi üzerinde değişiklikler planlayan bir firmanın çocukların eğlenmesi için düzenlenen bir doğum gününde bunu göz ardı etmesi beklenmiyor. Ama asıl çalışma alanı kırtasiye olan bir firmanın balonun patlayınca çevredeki etkisini düşünmesi beklenmemelidir. Her türlü süs malzemesinin imalatıyla ilgilenmek, mutluluğumuzu paylaşanların sağlığını da düşünmeyi gerektiriyor.