8 ay önce
8 ay önce

V-Mark Vegan Belgelendirme Hizmeti

V-Mark Vegan Belgelendirme Hizmeti

Vegan ve vejetaryen beslenme tipini tercih edenler aradıkları yiyecek, içecek ve giyecekleri bulmakta zorlanabilir. Çünkü vegan kültüründe bir ürünün sadece bitkisel olması yetmez, tüm üretim aşamalarında hayvansal ürünlerden uzak şekilde üretilmiş olması gerekir. Ayrıca nihai ürünün ya da içeriğindeki maddelerin hiç birinin hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması gerekir. Dolayısıyla profesyonel çalışan bağımsız ve tarafsız bir kurum tarafından vegan sertifikası almış ürünler seçim konusunda önemli bir kolaylık sağlar.

V-Mark, uluslararası akreditasyonlarını sağlamış, bağımsızlığı konusunda kuşku kalmamış bir sertifikasyon kuruluşudur. Vegan belgelendirme işlemleri yaparak verdiği sertifikaları ve logosu uluslararası düzeyde kabul görür. Vegan tüketiciler firmanın logosunu taşıyan ürünleri endişe duymadan satın alarak kullanır.

Sıradaki Haberi Oku  Tatlıoğlu: "Hangi tarihlerde bu dövizleri kaça sattınız?"

Vegan Sertifikası Verilme Süreci

Üreticiler ürünlerine vegan sertifikası alarak vegan pazarlarında varlık gösterebilir, bu alanda yeni işler kurabilir. Bu amaçla firmaya başvurulduğunda bir ön inceleme yapılır. İlk izlenimler olumluysa tüketiciye bir teklif sunulur. Teklifin kabulü halinde sıkı bir uygunluk denetimi yapılır. Ürünün içeriği ve üretim koşulları incelenir. uygun görülürse sertifika ve logo kullanma hakkı verilir.

 

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.