Vefk Nedir? Ne İşe Yarar?

Vefk dini olarak tesirli veya etkili dua olarak nitelendirilir. Kelime olarak ise ‘uygun, münasip’ anlamına gelmektedir. Kare veya dikdörtgen kutucukların içerisine belli kurallara uyularak, belirli zaman ve koşullarda sayı veya harflerin yazılmasıyla elde edilen bir tablodur.

Vefk Nasıl Hazırlanır

Vefk tablosundaki rakamlar ve harfler, vefk yaptıracak kişinin adına, yıldız pozisyonuna ve sağlamak istediği yarar veya hedefe uygun olarak ebced hesabına göre hazırlanır. Genellikle 3×3, 4×4 ve 5×5’lik karelerden oluşan bu tablolardaki rakamların, soldan sağa, yukarıdan aşağıya ve köşeden köşeye toplamları eşittir. Vefk hazırlanması, uzmanlık gerektiren bir konu olup, yoğun bir manevi kudret veya kuvvet gerektirmektedir. Ayrıca vefk hazırlayacak kişinin ebced hesabı konusunda tecrübeli ve bilgi birikimi yüksek olması istenir. Bunun yanı sıra vefk hazırlarken matematik, astronomi, astroloji, fizik ve doğa gibi bilgiler de gerekir ve bu konularda da uzman olmak gerekir.

Sıradaki Haberi Oku  Standardın Üstüne Çıkmak Şimdi Daha Kolay

Vefkin Etki Etme Süresi

Vefkin yapımından itibaren hem vefki yazanın hem de vefk sahibinin uyması gerekli olan bazı kurallar mevcuttur. Bu kurallara riayet edilmesi durumunda vefkin 15-21 günlük bir süre aralığında etkisini göstermesi beklenmektedir. Sonuca ulaşması ise 21-41 gün arasında gerçekleşebilir. Ancak bu süre bazen 61-91 güne kadar çıkabilir.

Vefk Günah Mıdır?

Vefkin yapımı günah olarak sayılmasa da yapılış amacı iyi niyet taşımazsa kötü sonuçlar doğurabilir ve dinen günah olarak kabul edilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına güvenilirliğinden şüphe duyulmayacak medyum hocaların yardımına başvurulmalıdır. Güven duymadığınız veya güvenilir olduğu onaylanmamış yüksek manevi yönlü kişilerce vefk ismiyle hazırlanan manevi uygulamalardan kaçınılmalıdır. Dolayısıyla vefkin etkisinin Allah’ın rızasıyla gerçekleşeceğine kalpten inanılmalı ve kuşkuya düşülmemelidir.

Sıradaki Haberi Oku  TOKİ’nin %20 İndirim Kampanyası İçin Başvurular Başlıyor

Vefk Yaptırma Amaçları

Genellikle vefk yaptıranlar arzularına ulaşmayı ve kötülüklerden arınmayı veya uzaklaşmayı amaçlarlar. Bununla beraber büyü bozma, kısmet arttırma, hastalık veya felaket gibi durumlardan kurtulma, çocukların sebepsiz korkularını engelleme ve eşlerin birbirlerine karşı sevgilerini arttırma gibi amaçlarla da vefk yöntemine başvurulduğu görülmüştür.

Vefkin Uygulanma Koşulları

Vefkin yapılması uygun gün ve saatler içerisinde olmalıdır. Arapça diline hakim, havas ilminde uzman ve ebced hesabını bilen bir kişi tarafından yapılması gereken vefk, bitkisel mürekkep ile yazılmalıdır. Uygun gün ve saatte uygulanan ve bitkisel mürekkep ile yazılan vefkin, uygulanan kişinin üstündeki ağırlığı kaldırdığı, enerji verdiği ve sinirlilik halini geçirdiği bilinmektedir.

Vefk konusu ile ilgili merak ettiklerinize web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Forex şirketleri nasıl para kazanır?