Gündem

Vegan Belgelendirme Ne Anlama Gelir?

Vegan Belgelendirme Ne Anlama Gelir?

 

Hayvansal ürün ve hayvansal yan ürün içermeyen yiyecek ve içecekler, hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler vegan hayat felsefesine uygun kabul edilir. Bu ürünlerin sağlıklı oluşu nedeniyle hem vegan kültürünü bir beslenme şekli olarak benimsemiş kişiler hem de sağlıklı beslenmeye özen gösteren kişiler tarafından tercih edilir.

 

Vegan gıda ürünlerini tespit etmek için alıcılar tüm ürünlerin ambalajlarındaki içerikleri tek tek incelemek, teknik kelimeler hakkında bilgi sahibi olmak zorunda kalır. Ancak üretim aşamalarında tam bir şeffaflık olmayan gıda ürünlerinin içerik yazılarına da tam olarak güvenilemez. Bu nedenle dünya genelinde kabul göre bir logolu vegan sertifikası uygulaması yapılır.

Sıradaki Haberi Oku  PostBee

 

Vegan V-Mark Belgelendirme İşlemleri

 

Tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş olarak Vegan V-Mark, vegan belgelendirme yapma hakkına sahiptir. Vegan pazarında yer almak isteyen üreticiler standartlara uygun olarak üretmiş oldukları ürünlerin denetimi ve vegan belgesi verilmesi için firmaya başvuru yapabilir. Başvuru sonrasında titizlikle yapılan denetimlerde standartlara uygunluk kararı verilirse bu ürünler için logo kullanma hakkı verilir.