slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

1 milyar euroluk müze soygununun görüntüleri yayınlandı

Almanya’nın Dresden kentinde bulunan ve Avrupa‘nın en eski müzelerinden biri olan Grünes Gewölbe Müzesi’nde gerçekleşen yaklaşık 1 milyar euro değerindeki tarihisoygununun görüntüleri yayınlandı.

HIRSIZLARIN İKİ KİŞİ OLDUĞU GÖRÜLÜYOR

Alman medyasında yer alana haberlere göre, elektrik devresini yangın çıkararak etkisiz hale getiren hırsızların müzeye giriş görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hırsızların elektriğin kesik olduğu anlarda el feneri kullandığı, mücevherlerin bulunduğu camdan yapılmış dolabı ile kırdıkları ve üç mücevher koleksiyonunu çaldıkları görüldü. Güvenlik kamerasına yansıyan soygunda hırsızların iki kişi olduğu ve hırsızlardan birinin elinde baltayla cam dolabı kırdığı görülüyor.

ESERLER 18. YÜZYILA AİT

Müzedeki eserlerin 1723-730 yılları arasında Saksonya Elektörü Güçlü August dönemine ait olduğu belirtildi. Mücevher, altın, gümüş ve değerli taşlar ve çeşitli materyallerden yapılmış 3 bin civarındakimüzedeki on salonda sergileniyordu.

Sıradaki Haberi Oku  Çocukların telefon ve tabletle oynaması onları zeki yapmıyor

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri