slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

70lik nine 10 kişinin yapamadığı işi tek başına yapıyor

Hakkari‘nin Yüksekova ilçesinin merkezine 16 kilometre uzaklıkta olan Suüstü köyünde yaşayan 8 çocuk annesi ve 10 torun sahibi Safiye Ereli, 20 yıl önce eşinin vefat etmesinden sonra kendilerine ait değirmenin başına geçti. 20 yıldır her sabah namaz kıldıktan sonra evden çıkan Safiye Ereli, 100 metre uzaklıkta bulunan değirmene geçerek 10 kişinin yapamadığı işibaşına yapıyor. Tüm zorluklara rağmen değirmende bulgur, un, mısır ve buğday gibi tahılları 20 yıldırbaşına öğüten Ereli, Irak başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve tümköylerden sipariş alarak evinin geçimini sağlıyor.

“70 YAŞIMA RAĞMEN İŞİMİ ZEVKLE YAPIYORUM”

Değirmendeki işini bitiren Safiye Ereli, 70 yaşına ve tüm yorgunluğuna rağmen yetiştirdikleri ineklerine de bakarak kış için peynir ve süt topluyor. Safiye Ereli, “Evimin her şeyine ben bakıyorum. Sabah namazı kıldıktan sonra evime 100 metre uzaklıkta olan değirmene giderek bulgur, un, mısır ve buğday gibi tahılları öğüterek, kullanılacak şekle getiriyorum. Normalde bu işi 10 kişi yapacakken, benbaşıma yapıyorum. 20 yıl önce eşim bakıyordu. Eşim vefat ettikten sonra tümbana düştü. 70 yaşıma rağmen her gün olduğu gibi işimi zevkle yapıyorum. Yaptığım işleri, Irak başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve tümköylere göndererek evimi geçindiriyorum. Değirmendeki işimi bitirdikten sonra, süt ve peynir için yetiştirdiğim ineklerime de bakıyorum. Her şeye rağmen bir kadın olarak evime en güzel şekilde bakıyorum” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Terör örgütü PKKnın üst düzey yöneticisi hava operasyonuyla öldürüldü

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri