slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

9 dil bilen Gineli Osman, yıllardır cami tuvaleti temizleyerek geçimini sağlıyor

Ülkesindeki iş savaştan kaçarak Türkiye‘ye gelen ve Eskişehir‘de 11 yıldırtemizliği yapan Gineli akademisyen Osman Toure (70), Türkiye’nin çok güzel olduğunu ve Müslümanlığı çok güzel yaşadığınıetti.

Vişnelik mahallesinde bulunan Alem Camii’nin tuvaletini temizleyen Osman Toure, adeta bir Eskişehirli oldu. Cami cemaati vetarafında çok sevilen Toure, evli ve 5 çocuk babası. Gine’deki iç savaş ve çeteleşme olayları sebebiyle 11 yıl önce kaçarak Eskişehir’e gelen ve burada ‘Osman Ağa’ lakabı takılan Gineli öğretmen, yıllardır buradatemizliyor. Yaptığı işten memnun olduğunu söyleyen Toure, yatsı ezanının ardından ise 2 saat boyunca spor yapmaya gidiyor. Adeta örnek bir yaşayış sergileyen Osman Ağa, Türklerin Müslümanlığı çok güzel yaşadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok iyi bir Müslümanolduğunuediyor.

Sıradaki Haberi Oku  Totobo Üyelik

“TÜRKİYE’DE ÇOK İYİ ADAMLAR VAR”

11 yıldır burada Alem Camii’nde çalıştığınıeden Osman Toure, Türkiye’de çok iyi Müslümanların olduğunu belirtti. Toure, “Cami vetemizliği yapıyorum. Türkiye maşallah Müslüman, hiçyaşamadım. Sıkıntı yok. Türkiye’de çok iyi adamlar, çok güzel Müslümanlar var. Güne’deöğretmeniydim. 9dil biliyorum. İngilizce, Fransızca hepsi var. Eskişehir’de oturuyorum 11 senedir. İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de yaşadım. Her yatsı namazından sonra da 2 saat spor yapıyorum. Boks, koşu, barfiks hepsini yapıyorum, top oynuyorum. Ailem burada, kardeşlerim burada. O zamanlar Afrika çok problemliydi. Diktatörlük, savaş çok kötüydü” dedi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇOK İYİ ADAM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Müslümanlara yardım ettiğini ve çok iyi birolduğunu söyleyen Gineli Öğretmen Toure, “Recep Tayyip Erdoğan’ın kafası çok iyi. Adam çalışıyor. Adam çok iyi adam. Erdoğan çok iyi adam. Maşallah. Çok çalışıyor ve çok iyi Müslüman. Kafaçok iyi adam. Müslümanlara çok yardımı oluyor. Adam iyi Müslüman,bir Müslüman” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Mardinde gözaltına alınan 3 HDPli eski belediye başkanı tutuklandı

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri