slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Abdullah Gül, Hulusi Akar ve İbrahim Kalınla ikinci görüşme iddialarını yalanladı

Beştepe’ye giden CHP’liiddiası gündemdeki yerini korurken Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar‘ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ikincigörüştüklerine dair bir duyum aldıklarını iddia etmişti. Bu iddianın sorulduğu Abdullah GÜl’ün Basın Danışmanlığı böyle bir görüşmenin olmadığını açıkladı.

YetkinReport haberine göre; Gül’ün Basın Danışmanlığı’ndan yapılan açıklamada bu yöndeki haberlerin gerçekle ilgisi bulunmadığı belirtildi.

24 HAZİRAN ÖNCESİ İKİ İSİM GÜL’LE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Akar ve Kalın’ın, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Gül’ün İstanbul, Ayazağa’daki çalışma mekanının yanındaki askeri alana helikopterle inerek üç saat civarında görüştükleri, bu görüşmede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan gelen “adaylığını koymaması” ricasını ilettikleri bildirilmişti.

Sıradaki Haberi Oku  AK Partinin kurucu isimlerinden Fatma Bostan Ünsal: Yeni partiler, AK Partide büyük kopuşlara neden olacak

2. GÖRÜŞME İDDİASI YALANLANDI

Gül’ün Basın Bürosu, bu görüşme ardından Akar ve Kalın ikilisiyle başka herhangi bir görüşme olmadığını da bildirdi; böylece Erdoğan’ın Gül’e, Ali Babacan’ın yeni parti kurma hazırlıklarına dair bu kanalla bir telkinde bulunduğu spekülasyonu da şu aşamada doğrulanmamış oldu.

Ali Babacan’ın yeni parti kurma hazırlıklarını hızlandırdığı ve konuşmaya başladığı bir sırada, Babacan’ı desteklediği bilinen Gül hakkında ortaya atılan bu iddia siyasi kulisleri hareketlendirmişti.

NE OLMUŞTU?

Beştepe’ye giden CHP’liiddiası gündemdeki yerini korurken, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’tan Abdullah Gül’le ilgili önemli bir iddia geldi. Kurdaş, ” Bize gelen bir bilgiye göre de Sayın Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ikincigeçtiğimiz günlerdegörüşmeye gittiğine dair bir duyum aldık. Hatta bu, haber olarak da bu bilgiler, bu kulis haber, yayın kurulumuzda önümüze geldi. Ama ikinci, üçüncü teyitleri yapmadığımız için, yapamadığımız için, bu konunun doğru olmama ihtimalini de yüksek gördüğümüz için biz bu konuyuyapmadık.” demişti

Sıradaki Haberi Oku  Genç kadının çığlığı kapkaççıyı yakalattı

Haber Videosu: Abdullah Gül, “Hulusi Akar ve İbrahim Kalın’la ikinci görüşme” iddialarını yalanladı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri