slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Abdullah Gül, Şehir Üniversitesi için Cumhurbaşkanı Erdoğanı aradı

Siyaset kulislerinde hareketli günlerin yaşandığı şu dönemde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sürpriz bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

AK Parti eskive Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Şehir Üniversitesi’nin mal varlıklarınakonulmasına değinerek konuyla ilgili Abdullah Gül’le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirtti.

Gül’ün bu görüşmede Erdoğan’a “Şehir Üniversitesi’niaçtık, sıkıntıları malum bu konuda müdahil olursanız, bir çözüm yolu bulabilirsiniz dedim. Umarım bir yol bulunur ve bu güzide üniversitemiz kaliteli eğitimde yoluna devam eder” dediğiedildi.

İşte Ocaktan’ın yazısındaki ilgili kısım;

Epey bir süredir Şehir Üniversitesi konusunda yazılanları, yapılan açıklamaları dikkatle izliyorum. Bu konudamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na ve Ahmet Davutoğlu’na kadar pek çokaçıklamalar yaptı, değerlendirmelerde bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  CHPden Cumhurbaşkanına ağır suçlama: Yönetemediği yerlere mobbing uyguluyor, başarısız gösteriyor

“GÜL’ÜN SUSKUN KALMASI DÜŞÜNÜLEMEZDİ”

Bu süreçte 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün suskun kalması dikkat çekiciydi. Zira biliyorum ki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu Şehir Üniversitesi’nin açılışınıyapmışlardı. Dolayısıyla Gül’ün suskun kalması düşünülemezdi.

İşte bu yüzden Sayın Gül’ü arayıp bu konudaki görüşünü sordum. Bilindiği gibi Abdullah Gül belli hassasiyetleri olan birisidir, bu tür açıklamaların üniversiteyeverebileceğinden ve de yapılan açıklamanın kişisel PR olarak anlaşılmasından endişe eder.

ERDOĞAN’LA TELEFON KONUŞMASINI AKTARDI

Sorum üzerine Abdullah Gül, Şehir Üniversitesi konusunda derin üzüntü duyduğunu, geçen perşembe günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak meseleyi ayrıntılı olarak konuştuğunu söyledi. Gül’ün açıklaması şöyle: “Perşembe günü cumhurbaşkanını telefonla aradım, Şehir Üniversitesi’niaçtık, sıkıntıları malum bu konuda müdahil olursanız, bir çözüm yolu bulabilirsiniz dedim. Umarım bir yol bulunur ve bu güzide üniversitemiz kaliteli eğitimde yoluna devam eder.”

Sıradaki Haberi Oku  Oyuncu Mehmet Aslan, Cumhurbaşkanına hakaret davasında beraat etti

Bu konudaki ayrıntılar bende kalmak kaydıyla meselenin özeti budur.

Haber Videosu: Abdullah Gül, Şehir Üniversitesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri