slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Adanaya gelen dünyaca ünlü şefler şırdana hayran kaldı

Bu yıl İstanbul‘da beşincisi düzenlenecek olan Gastromasa’ya katılacak dünyaca ünlü şefler Adana yemeklerini tattı. Şırdanı ilktadan şefler hayran kaldı.

ADANA LEZZETLERİNİ TATTILAR

Uluslararası şeflerin workshoplar ve özel sunumlarla sahne alacağı bu yıl beşincisi düzenlenen Gastromasa, 30 Kasım Cumartesi İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Kalkınma Ajansı’nın işbirliğinde Gastromasa komitesi 18 ülkeden gelen 21 şefi ve gazetecileri Adana yemeklerini tatması için dün akşam Adana’ya getirdi. Akşam deniz ürünlerini tadan şefler ve gazeteciler, bugün ise Park Zirve Zaimoğlu Restoranı’na kentin yöresel yemeklerini tatmak için geldi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,öncesi yaptığı konuşmada Adana’nın yiyeceklerinin tanıtılması için yoğun çaba harcadıklarını belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

“GASTRONOMİ AÇISINDAN MÜKEMMEL BİR İL”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise “Doğa, tarih ve gastronomi açısından mükemmel bir ildesiniz. Adana birçok medeniyetesahipliği yapmış bir ildir. Bu yıl ki Lezzet Festivali’nde hem Türkiye‘ye hem dedışına hitap ettik. Bu festivalin de Adana’nın tanıtımı için çok önemi oldu” diye konuştu.

ŞEFLER KEYİFLE YEDİ

Konuşmaların ardından katılımcılar şırdan dolması, içli köfte, çiğköfte,böreği, yüzük çorbası, dolma, etli pilav ve zeytinyağlı yemeklerin yanı sıra tatlıların tadına baktı. Bu sırada bazı şefler kente özgü olan şırdan dolmasını yeyip tadına hayran kaldı.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri