slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Ahmet Davutoğlunun partisi birkaç hafta içinde kurulacak

AK Parti‘den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu, parti çalışmalarında sona yaklaştı. Parti kurma çalışmalarına yakın bir yetkili, partinin birkaç hafta içerisinde kurulacağını söyledi.

Yeni bir parti kurma çalışmaları başlatan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisini birkaç hafta içinde hayata geçirmesi beklenirken tüzük ve programınaşamada olduğu kaydedildi.

PARTİDE SON RÖTUŞLAR

Parti kurma çalışmalarına yakın bir yetkili, “Davutoğlu’nun kuracağı yeni partinin birkaç hafta içinde İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek resmen kurulması bekleniyor. Artık yeni partiye dairrötuşlar yapılıyor. 2020’ye kalması söz konusu değil. Şu anda Ankara’damerkez ve İstanbul’dabaşkanlığı binaları tutuldu” dedi.

PARLAMENTER SİSTEM ÖNERİLECEK

Davutoğlu’nun parlamenter sisteme dönülmesini önereceği belirtiliyor. Yeni parti çalışmalarına başlamasının ardından disiplin kuruluna sevk edilen Davutoğlu Eylül ayında AK Parti’den istifa etmişti. AK Parti’den ayrılan diğer birolan Başbakan eski Yardımcısı Ali Babacan da yıl sonuna kadar ayrı bir parti kuracağını açıklamıştı.

Sıradaki Haberi Oku  Neden Kaju Tüketilmelidir?

“KURUL HAZIR”

“Yeni parti için tüzük ve program çalışmalarıaşamaya geldi. Kısa sürede mevzuata dair altyapıyaşekli verilecek” diyen yetkili, “Kurucular kurulu büyük oranda hazır halde. Daha önce siyasette yer almış bazı isimlerin yanı sıra halen kamuda üst düzeyde görev yapmakta olan bazı isimler de partide görev alacak” dedi.

DAVUTOĞLU İLE BABACAN İTTİFAK YAPACAK MI?

Aynı yetkili, temelde birçok kesimden insanın beklentilerini karşılayacak ve sorunların çözümünde ortak akıllaedecek bir parti kurulmasının hedeflendiğini kaydederek, “Türkiye’deki sorunlu olarak görülen bazı alanlarda arayış içinde olunduğu da listeylegörülecek. Babacan’ın kuracağı parti ile ortakedilmesi konusunda artıkdaraldı. Çünkü ikida kendi çizgisinde yürüyor. Ortak bir parti olmasının birçok faydası olacaktı elbette ancak bu konuda bir irade oluşmadı” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Tehlike saçan slime hamuru yine ortaya çıktı, zabıtalar tek tek topladı

Haber Videosu: Ahmet Davutoğlu’nun partisi birkaç hafta içinde kurulacak

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri