slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

AK Partiden istifa eden Yeneroğlundan güçbirliği çıkışı: Güçlü birliktelikler içerisinde hareket etmek gerek

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski başbakan yardımcısı Ali Babacan Aralık ayı içerisinde partilerini kuracak. Kulislerde Yeneroğlu’nun Davutoğlu ya da Babacan hareketine katılacağı iddiaları konuşuluyor.

Davutoğlu ya da Babacan’ın partisine katılacağı iddialarına ilişkin Mustafa Yeneroğlu’nun yakın çevresine şu yorumu yaptığı öğrenildi:

“Şu anda o konular erken konular. Önümüzü görelim. Sürece bağlı. Bağımsız olmak sonuçta belli bir yere kadar bir şey yapabilirsiniz. Güç birliği yapmak gerekiyor. Ben buna inanan birisiyim. Bir insan MKYK üyeliğinden istifa ediyorsa sonuçta herhalde çok somut gerekçeleri vardır ve artık kabul edilemeyecek bir noktada bir sürecin evrildiğini görüyordur ve bunun karşısına geçiyordur. Dolayısıyla bunun karşısına dabaşına geçmek bana göre haksızlık olur. Bir bütünlük içerisindeedeceğim.

Sıradaki Haberi Oku  Balon balığının ilaç için ihraç edileceği haberi balıkçıları sevindirdi: Günde bin lira kazanacaklar

“ÇABALARIN BİRLEŞTİRİLMESİ GEREK”

Türkiye’de içinde bulunduğumuz ortamda gerçekten bir güç birliği yapılmasınınolduğunu düşünenlerdenim. Net bir gündem var. Bu gündem karşısında da hukukun üstünlüğüne inanan, Türkiye’yedemokratik ilkeleri buradahakim kılma amacıyla yola çıkan mutlaka sayısız insan olacaktır. Çabaların birleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu da şu parti bu parti diye düşünmüyorum. Bir bağımsız milletvekilinin imkanı da kısıtlı. Dolayısıyla da Meclis bünyesinde de daha güçlü birliktelikler içerisindeetmek gerekiyor. Bunu dikkate alarak bir süreci belirleyeceğiz.”

Edinilen bilgiye göre Yeneroğlu’nun, “Ben kadro hareketi dışında bir yerde olmam bundan sonra” dediği öğrenildi. Kulislerde Davutoğlu ve Babacan’ın kuracağı partilerinin bir süre sonra “ittifak” şeklinde “güç birliği” yapabileceği konuşuluyor.

Haber Videosu: AK Parti’den istifa eden Yeneroğlu’ndan “güçbirliği” çıkışı: Güçlü birliktelikler içerisindeetmek gerek

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Yunanistandaki Girit Adasında 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri