slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

AK Partili Başkan, İmamoğlunun hükümeti eleştirdiği sözleri alkışlamadı

Haberler.com/ Olgun Kızıltepe

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı 2 yıl önce finansman sorunları nedeniyle durdurulan Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı’nı yeniden başlattı. Sancaktepe Belediyesi’ninönündeki alanda gerçekleşen törende İmamoğlu’nun hükümeti hedefsözleri, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü tarafından alkışlanmadı.

HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ: ASLA “SAHİBİYİZ” DEMEYELİM

Alman Deutsche Bank’tan alınan 110 milyon avroluk kredi ilebaşlayan metro hattında butona basarak çalışmanın startını veren İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada AK Parti hükümetine eleştirilerde bulundu. “Bir hizmetin sahibi; devlettir, kamudur, millettir” diyen İmamoğlu “Yani siz sadece o süreci o gün başarıya kavuşturan aracı durumundasınız. Ben aracıyım. Bugün ben aracıyım, yarın başkası. Başarılarımızla övünelimasla ‘sahibiyiz’ demeyelim. Haddimize değil. Onun için her proje ne bir partiye aittir ne de makamdaki kişiye aittir. O süreci iyi yönetme zorunluluğu olan kişiler olarak biz, vazifemizi yerine getirdik. Ve insanlarımızı bu çağdaş ulaşım aracı ile buluşturacağız bu kadar basit. Bizim ağzımızdan kimse şunu duymayacak: ‘ Partimizin projesi, benim projem, ben yaptım.’ Böyle bir şey yok. ‘Biz yaptık, milletçe biz yaptık.’ Sadece metro değil, metroyu destekleyici toplu ulaşım hatalarımızı, metrobüsün otobüs yenileme sürecini hızlandıracağız” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Alp Erkin (Berg Elektrik A.Ş. - Genel Müdürü) ile Türkiye'nin Enerji Politikalarına Dair...

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, butona İmamoğlu ilebastı

AK PARTİLİ BAŞKAN ALKIŞLAMADI

Ekrem İmamoğlu’nun bu sözleri alandakiler tarafından uzun süre alkışlandı. Bu esnada gözler AK Parti Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’ye çevrildi. İmamoğlu’nu konuşmasının önceki kısımlarını alandakilerlenezaketen alkışlayan Başkan Döğücü, hükümete yönelik eleştiriler karşısında alanda kopan alkış tufanının aksine istifini bozmadı ve İmamoğlu’nu alkışlamadı.

ERKEN BİTİRİLMESİ İÇİN ÖZVERİ İSTEDİ

İmamoğlu, 2022’ninçeyreğinde bitirilmesi planlanan bu hattın çok daha erken bitmesi konusunda da özveri talep ettiklerini belirterek “Ama önce sağlık. Hiç kimsenin ayağına taş değmesin, kazasız belasız sıkıntısız bir inşaat süreci olsun” dedi. Konuşmanın ardından İmamoğlu, beraberindeki heyetlebutona basarak TBM makinesini törenle şantiye alanına indirdi.

Sıradaki Haberi Oku  En Sevilen Kokular

Haber Videosu: Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Ekrem İmamoğlu’nun eleştiri yüklü sözlerini alkışlamadı!

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri