slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Alman gazeteci, İbrahim Kalının sorduğu sorunun ardından programı bitirme kararı aldı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle’nin Conflict Zone programında gazeteci Tim Sebastian’ın sorularını yanıtladı. Kalın, programı sunan gazeteci Sebastian’a 1991 yılında Berlin Duvarı’nın yıkılmasıylabinlerce kişinin işten çıkarılmasını sordu. Gazeteci, “Konumuz bu değil. Burada Türkiye’yi konuşuyoruz. Konumuz Almanya değil” gibi cevaplarla soruyu geçiştirdi.

Kalın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington temasları, Suriye’deki gelişmeler, DEAŞ’la mücadele, Türkiye’ye yönelikihlalleri suçlamaları, kayyum atanan belediyeler, yargı bağımsızlığı, medyanın durumu gibi kritik konularda Sebastian’ın sorularını yanıtladı.

Zamanhararetin yükseldiği programda Alman gazeteci, KHK’lar ile işten çıkarılanları sordu. Kalın, o kişileringirişiminde bulunan silahlı terör örgütü FETÖ üyesi olduklarını dile getirdi. Ardından da 1990 yılında yıkılan Berlin Duvarı’ylaDoğu Almanya ile Batı Almanya’nın birleşmesi sonucu işten çıkarılan insanları sordu. Alman gazeteci “Konumuz bu değil. Bundan bahsetmiyoruz biz” şeklinde karşılık verdi.

Sıradaki Haberi Oku  AP, İstanbul Sözleşmesini 91 hayır oyuna karşılık 500 evet oyu ile onayladı

KALIN ISRARCI OLDU

İbrahim Kalın, sormak istediği soruda ısrarcı oldu. Gazeteciye dönüp tekrardan “1990’da birleşme olduğunda kaç kişi işinden atıldı?” dedi. Kalın ardından şu şekilde devam etti: Ben söyleyeyim. 500 bin kişi. Bunlarçalışanı, bunlar asker, bunlar gazeteci, bunlar diplomat…

PROGRAMI BİTİRDİ

Alman gazeteci, Kalın’ın bu çıkışına “Ne olmuş?” diyerek karşılık verdi ve Kalın’ı konuyu değiştirmekle suçladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, tavrında ısrarcı olunca Alman gazeteci “Conflict Zone’a katıldığınız için size teşekkür ediyorum” diyerek programı bitirdi.

Haber Videosu: Alman gazeteci, İbrahim Kalın’ın sorduğu sorunun ardından programı bitirme kararı aldı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri