slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Almanya Başbakanı Merkel, Türkiyenin NATO üyesi olarak dışlandığını itiraf etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘un Barış Pınarı Harekâtı sonrası ‘NATO’nun beyin ölümünün gerçekleştiği’ açıklamasının yankıları sürüyor. Merkel, bütçe görüşmeleri kapsamında Meclis’te yaptığı konuşmada, Türkiye ve NATO’ya ilişkin kritik ifadeler kullandı. Merkel “Türkiye bir NATO üyesi olarak dışlandı. Partnerleriyle olan farklılıklarına rağmen NATO üyesi olarak kalmalı” dedi.

Dünyanın, çok kutuplu bir düzene sahip olduğunu dile getiren Merkel, “NATO’nun korunması kendi çıkarımıza” derken, Avrupa’nındurumdabaşına kendisini savunamayacağının altını çizerek, “Bu transatlantik ittifaka ihtiyacımız var” diye konuştu.

MERKEL’DEN SORUMLULUK VURGUSU

Bu nedenle NATO’nun korunması için çalışacaklarını ve ittifak içinde dahasorumluluk alacaklarını belirten Merkel, Fransa ile başlattıkları silah projelerini ilerletmek istediklerini kaydetti.

“TÜRKİYE DIŞLANDI”

Konuşmasında Türkiye’ye de değinen Merkel, “Türkiye bir NATO üyesi olarak dışlandı. Bölgemizde olaylar alevlendiğinde ABD artık otomatik olarakalmıyor. Jeostratejik öneme sahip Türkiye, partnerleriyle olan farklılıklarına rağmen NATO üyesi olarak kalmalı” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Dolar güne düşüşle başladı! İşte son durum

Haber Videosu: Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye’nin NATO üyesi olarak dışlandığını itiraf etti

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri