slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek: Çektiğim acılar 1-2 yıla sığacak acılar değil

Hatay‘ın İskenderun ilçesinde asit atılması sonucu sağ gözünü kaybeden ve yüzünün bir bölümü yanan Berfin Özek, savcının mütalaasında sanığın “kasten yaralama”dan cezalandırılmasını talep etmesine ilişkin, “Çektiğim acılar 1-2 yıla sığacak acılar değil.” dedi.

Ailesi, avukatı ve bazı kadın platformu temsilcileriyle İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması yapan Özek, sanık Ozan Ç’ye en ağır cezanın verilmesini istedi.

“EN YÜKSEK CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ”

Mütalaayla ilgili eleştirilerini dile getiren Özek, şunları söyledi:

“Çektiğim acılar 1-2 yıla sığacak acılar değil. Adalete güveniyoruz. En yüksek cezayı almasını istiyoruz. Mahkemeden sonra ‘Keşke ölseydim.’ dedim çünkü savcının dediklerini duyunca şok olduk. Bizim beklentimiz en ağır cezayı almasıydıbu karar karşısında yıkıldık diyebiliriz. Savcının da kendini benim ve ailemin yerine koymasını istiyorum, ona göre karar vermesini istiyorum. Gerçekten benim için çokve kötüydü. Mahkemede görünce elim ayağım titredi.

Sıradaki Haberi Oku  Şişlide öldürülen İranlı Mesut Mevlevinin katil zanlısı yakalandı

“KAFAMI KALDIRIP SON KEZ BAKTIM”

Şöyle bir şey oldu. Herkes çıkarken kafamı kaldırıp sonbaktım. Kameraya yaklaşıp güldü kendisi. İnşallah en ağır cezayı alır. Herkesin bir sonraki mahkemede yanımızda olmasını istiyoruz ve bir kişi daha eksilmek istemiyoruz. Kadına şiddetinbulmasını istiyorum.”

“BERFİN ÖZEK KAMU VİCDANI İÇİN MİHENK TAŞIDIR”

Özek’in avukatı Mehtap Sert de mahkeme heyetince dosyanın savcılık makamına tevdi edildiğini, mütalaada sanık Ozan Ç’nin lehine yaralamadan ceza istendiğini belirtti.

Berfin’in yüzüne 1,5 litre yanıcı madde döküldüğünü dile getiren Sert, “Savcılık makamının ‘Ağzı doğrudan hedef alınmamıştır’ şeklindeki değerlendirmesi, hukuken kabul edebileceğimiz bir şey olmadığı gibi vicdani bir değerlendirme de değildir. Yanıcı maddenin miktarı canavarca hisleettiğinin açıkça göstergesidir. Berfin Özekvicdanı için mihenk taşıdır. Bir sonraki duruşmadavicdanını rahatlatacak bir ceza verilmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan, tezkeresine 10 gün kalan askere kalem hediye etti

NE OLMUŞTU?

İskenderun ilçesinde yaşayan Berfin Özek, 15 Ocak’ta Buluttepe Mahallesi’ndeki evine giderken asitli saldırıya uğramış, olayla ilgili Ozan Ç. tutuklanmıştı.

Asidin etkisiyle yüzünün büyük kısmı yanan, sağ gözünü kaybeden, diğer gözünde kısmen görme kaybı olan Özek’in ameliyat masrafları, Sağlık Bakanlığı’nın girişimleri sonucu Muğla’nın Bodrum ilçesindeki özel hastane tarafından üstlenilmişti.

Sanık Ozan Ç’nin “kasten öldürmeye teşebbüs”ten müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada savcılık, “kasten yaralama” suçundan mütalaa hazırlamıştı.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri