slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bahçeliden HDPye sert sözler: Dönüp dolaşacakları yer Kandilin mağara kovuklarıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “sine-i millet” tartışmalarıyla gündeme gelen HDP’ye ağır sözlerle yüklendi. Bahçeli, “HDP’nin ne işi olur sine-i milletle, onların dönüp dolaşacakları yer Kandil’in mağara kovuklarıdır, terörün sine-i melanetidir. Milletimiz seçimlerden yorulmuştur. HDP’nin peşine takılan CHP, İP ve SP’nin hali acıklıdır” dedi.

“KILIÇDAROĞLU TESLİM OLMAMIZI İSTİYOR”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkgün Gazetesi’ne gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında Rusya ve ABD’nin Suriye politikalarına göndermelerde bulunan Bahçeli; “Birbirlerinin ayaklarına basmıyorlar. Fiilen nüfuz bölgesi oluşturmuşlar” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“İslamofobi, fanatizm, yabancı düşmanlığıakım birvehaline gelmiştir. Türkler geliyor diye çocuklarını korkutan aileler, aynısınıyapmaktadır. Gelişmeler hazin ve hezeyandır. 2018 yılında silahlanmaya harcanan1,8 trilyon dolardır. Kılıçdaroğlu’dasilah sanayinin gelişmesine itiraz ediyor. Teslim olmamızı istiyor. Süngümüzün düşmesinin derdinde. Bu kadar Türkiye’ye yabancı ve uzak.”

Sıradaki Haberi Oku  Appleın açığını bulan gençlere 200 bin dolar ödül teklif edildi

“SURİYE’Yİ KAFALARDA BÖLMÜŞLER”

Bahçeli, “Biz sahnenin önünde PKK/YPG’yle mücadele ediyoruz. Ama sahne arkasında ABD ve Avrupa ülkeleriyle kıyasıya çatışıyoruz. Doğrusu budur. Geçtiğimiz günlerde Suriye’de Fırat Nehri üzerindeki Tışrin Barajı’ndaki bir üstteki sözdeteslim Rus Bayrakları ve YPG paçavraları eşliğinde yapıldı. Hani Astana? Nerede Soçi? Nereye gitti 22 Ekim tarihli mutabakat? ABD çıkıyor Rusya giriyor, Rusya çıkıyor ABD giriyor. Birbirlerinin ayaklarına basmıyorlar. Fiilen nüfuz bölgesi oluşturmuşlar. Suriye’yi kafalarda bölmüşler” değerlendirmesini yaptı.

“ESAD SUÇLUDUR”

“Esad suçludur, katildir, kendi halkına ölüm saçmıştır” ifadesini kullanan Bahçeli şunları kaydetti:

“Direkt görüşme ve temas onun yaptıklarını meşrulaştırır,farklı kanallardan Suriye Arap Cumhuriyeti’yle, Suriye halkıyla görüşmek, konuşmak ve anlaşmak mümkündür. Diplomasi çok boyutlu olmalıdır. Aktif ve çözüm odaklı olmalıdır. Sahada kazandıklarımız masalarda heba edilmemelidir. Suriye bizim iç meselemiz haline dönüşmüştür.”

Sıradaki Haberi Oku  Türk bayrağını öpüp alnına koyan yaşlı kadın duygulandırdı

Gezi olaylarının bile mumla aranacağını iddia eden hainlerin ortalıkta cirit attığını vurgulayan Bahçeli, “Tehlikeli bir arayış var. Vahim olaylara sahne olan ülkelerin hepsi birbirine benziyor. Ekonomik sorunlar, adaletsizlik, eşitsizlik, demokrasi ayıpları hepsinin ortak motivasyonu. Türkiye’yi bu şablona uydurmak isteyenlerin başını da CHP çekiyor. Sandıkta bulamadığını sokakta bulmaya çalışanlar biliniz ki, milletin demir yumruğunu kafasına yer” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE EKONOMİSİ KALKIŞA GEÇMİŞTİR”

“CHP’nin, İP’in, şunun bunun yıkım edebiyatı boşunadır. Türkiye ekonomisi kalkışa geçmiştir. Ekonomik dengelenme süreci başarılıdır. Makro ekonomik göstergeler düzelmektedir. İşsizlik sorunu da mutlaka aşılacaktır. Ülkemize güvenelim, karamsarlık ve korku aşılayanlara daetmeyelim. Döviz çıktıkça ağızlarının suyu akan, başları dönen, içten içe sevinç çığlıkları atan satılmışlar bellidir, bilinmektedir. Gün birlik olma günüdür.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı Abdülmehdi ile protestoları görüştü

HDP’nin ne işi olur sine-i milletle, onların dönüp dolaşacakları yer Kandil’in mağara kovuklarıdır, terörün sine-i melanetidir. Meydan okuyorlarmış, okusalar ne yazar okumasalar ne çıkar? Bizim durduğumuz yer bellidir. 28.Dönem Milletvekili Genel Seçiminin normal tarihi Haziran 2023’tür. Erken seçim talepleri yanlıştır. Herkes hesabını 2023’e göre yapsın. Milletimiz seçimlerden yorulmuştur. Siyasi polemikle geçecekyoktur. HDP’nin peşine takılan CHP, İP ve SP’nin hali acıklıdır.”

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri