slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bakan Turhandan Atlas Global açıklaması: Önceliğimiz yolcuların mağduriyetlerini gidermektir

Atlas Global’in uçuşlarını 1 ay süre ile durdurmasıyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, sivil havacılık kurallarına göre uçuşlarını durduran, uçuşu durdurulan veya ruhsatı iptal edilen havayollarının SHGM’deolan teminatlarının nakde çevirilerek, yolcuların diğer havayollarıyla tarifeli seferler için 5 günlük, tarifesiz seferler için 10 günlük sürede taşınmasının mümkün olduğunu söyledi.

Yolcuların mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Turhan, havayolu şirketinin yetkilileriyle görüşmelerinin sürdüğünü ve yetkililerin geçici olarak uçuşları durdurduklarını söylediklerini aktardı.

“500 BİN DOLARLIK TEMİNAT MEKTUBU NAKDE ÇEVRİLECEK”

Söz konusu havayolu şirketinin SHGM’deki 500 bin dolarlık teminat mektubunun nakde çevirileceğinieden Cahit Turhan, “Atlas Global ile ilgili önceliğimiz, yolcuların mağduriyetlerini gidermektir.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Suriyeden çekileceğiz diyen ABD, YPG/PKK ile ortak operasyonlara tekrar başladı

Cahit Turhan

NE OLMUŞTU?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabı üzerinden Atlasglobal Havayolları’nın tarifeli uçuşlarını 21 Aralık 2019 tarihine kadar durdurduğunu açıkladı.

Açıklamada, “Atlasglobal Havayolları tarifeli uçuşlarını 21 Aralık 2019 tarihine kadar durdurmuştur. Yolcuların mağduriyetine ilişkin hususları 15 Aralık itibarı ile tespit ederek telafi edeceğinietmiştir. Genel Müdürlüğümüz yolcu haklarına ait hususların takipçisi olacaktır” denildi.

ATLASGLOBAL’DEN AÇIKLAMA

Atlasglobal,akışındakiyapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla tüm uçuşlara 26 Kasım itibariyle 21 Aralık tarihine kadarverdiklerini, bütün satış kanallarından bilet satış işlemlerinin 16 Aralık’a kadar kapalı tutulacağını açıkladı.

BİLET ALANLAR NE YAPACAK?

Operasyonların durduğu tarihe kadar uçak bileti alanlar için havayolu “Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadartespitler tarafımızca yapılacaktır. Yolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır. Bütün satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır” açıklaması yaptı.

Sıradaki Haberi Oku  Kiev sokaklarına Tosuncuk için yeni afişler asıldı

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri