slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bakan Varank, Meclise Mercedesle geldiniz diyen HDPli Paylana cevap verdi: Benim aracım hibrit

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yerli arabayla ilgili konuşması sırasında HDP’li Garo Paylan, “Meclis’e Mercedes‘le geldiniz” dedi. Bakan ise, “Benim makam aracım Toyota Corolla, hibrit bir araç. Türkiye‘de örnek olsun diye bakan olarak hibrit araca biniyorum” şeklindeverdi.

“YERLİ ARAÇ ARALIKTA ÖN GÖSTERİMDE”

Yerli otomobile ilişkin sorular üzerine Varank, “Aralıkta ön gösterimi yapılacak. Üretim tesisiyle ilgili birkaç alternatif üzerinde çalışıyorlar şu anda. Bu bir ticari girişim, CEO’su var. Muhtemelen ön gösterimde hikayesini kendisi anlatacaktır. Türkiye’de, dünyada satılabilecek bir araç üretmek için çalışıyorlar” yanıtını verdi.

“ÖRNEK OLSUN DİYE HİBRİT ARAÇ KULLANIYORUM”

Varank, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın, “Meclis’e ithal bir arabayla Mercedes ile geldiniz” sözleri üzerine şöyle konuştu:

Sıradaki Haberi Oku  Belediye Başkanı Kaplan, çocuklar için bizzat mesai harcıyor

“Benim makam aracım Toyota Corolla, hibrit bir araç. Türkiye’de örnek olsun diye bakan olarak hibrit araca biniyorum. Gayet de memnunum, hiçbir sıkıntım yok. Yabancı yatırımcıyıüzüyoruz. Toyota, Türkiye’nin en önemlikuruluşlarından bir tanesi. Bu aracı yerli olarak Sakarya’da üretiyor, 5 milyar dolar senedeyapıyor. ‘Bu aracı banttan indirirseniz, ben örnek olmak için kullanırım’ dedim, kullanıyorum.”

BAKAN’IN ARACI HİBRİT

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, makam aracı olarak Toyota tarafından Sakarya’da üretilen hibrit Corolla’yı kullanıyor.

Bakan Varank’ın Türkiye’de üretilmesi ve hibrit (hem benzinli hem elektrikli motor) olması nedeniyle uzun zamandır Corolla kullanmak istediği belirtildi.

Varank için aynı araçtan biri İstanbul’da diğeri de Ankara’da kullanması için ikialındığı, makam aracı olarak kullanılan kiralık Mercedes’in isegönderildiği kaydedildi.

Sıradaki Haberi Oku  Muharrem İncenin Yazın tatil yaptılar dediği teknenin sahibi konuştu

Haber Videosu: Bakan Varank, “Meclis’e Mercedes’le geldiniz” diyen HDP’li Paylan’averdi: Benim aracım hibrit

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri