slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bakan Varank: Yerli otomobilin ön gösterim araçları Aralıkta tanıtılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Yüksek Hızlı Tren ve yerlihakkında açıklamalarda bulundu. “Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında ilk prototipi 2023 yılında raylarla buluşturacağız” diyen Varank, yerliiçin ise “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, Aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak” dedi.

Bakan Varank’ın açıklamaları şu şekilde:

“Türkiye’nin Otomobili projesi devam ediyor. Bu proje elektrikli, otonom ve bağlantılı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomotiv endüstrisinde ülkemize bir fırsat penceresi sunacak.

“ARALIK’TA KAMUOYUNA TANITACAK”

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, geleceğin teknolojilerini yakalayan yeniaraçların üretilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Uluslararası deneyime sahip profesyonel bir ekibin liderliğinde, 100’denAr-Ge ve tasarım personeli, Bilişim Vadisi’ne taşınarak çalışmalarına hız verdi. Özel sektör firmalarımızın ve araştırma altyapılarımızın, bu projeye en üst düzeyde katkı vermesini önemsiyoruz. Geçen yılki bütçe görüşmelerindeettiğimiz gibi; Girişim Grubu, Aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak.

Sıradaki Haberi Oku  Kendisine 500 TL borcunu ödemeyen kuzenini silahla vurdu

“2023 YILINDA RAYLARLA BULUŞTURACAĞIZ”

Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında ilk prototipi 2023 yılında raylarla buluşturacağız.”

Haber Videosu: Bakan Varank: Yerli otomobilin ön gösterim araçları Aralık’ta tanıtılacak

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri