slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bankalar, ATMden günlük limitin üzerinde para çekimine 4-6 TL ücret getirdi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Faizler düştü, piyasalar hareketlendibankalar bunun acısını her geçen ay farklı bir kaleme işlem ücreti getirerek çıkarıyor” dedi. Palandöken, bankaların ATM’den günlük limitin üzerindeçekiminde 4-6 TL arasında değişen ücret getirdiğini duyurdu.

“PİYASADAKİ NAKİT AKIŞINI YAVAŞLATIR”

TESK Genel Başkanı Palandöken, A’dan Z’ye her bankacılık işlemindenkesildiğini belirterek, “Bankalardönemde faizlerin düşmesindeki açığı kapatmak için kendilerine yeni gelir kapıları açmaya çalışıyor. Fakat bankada, ATM’de ya da telefondaetmeksizin her birişlemde bu kadar çok kalemde ücret alınması yanlış. POS komisyon oranlarına da aynı şekilde zam getirilmişti. Her yıl artan ve artık fahiş seviyelere çıkan havale, EFT ücretleri gibi birçok kalemde bankacılık işlemine ekstraödeniyor. Bu kalemlerin ücretlerideğilmiş gibi bankalar şimdi de ATM’den günlük limitin üzerindeçekiminde 4 ile 6 TL arasında değişen ücret alacak. Bupiyasadakiakışını da yavaşlatır. Vatandaş da esnaf da bankalardan artık korkar oldu. Faizler düştü diye bunun acısı banka müşterilerinden çıkarılmamalı. Kredi ve faizlerden zaten her ay yüksek oranlarda kar ederlerken yeni yeni kalemlerden ücret almayı bırakmalılar” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  CHPli Özkoçtan Erdoğanın sözlerine yanıt: Eşit şekilde yargılanalım, hodri meydan

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri