slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bombacı kadın terörist, dikkat çekmemek için topuklu ayakkabı ile keşif yapmış

Adana’da, terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik soruşturma kapsamında bombalıyapmak için Türkiye‘ye giriş yaptığı belirlenerek tutuklanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olan yabancı uyruklu kadın teröristin fiziksel olarak dikkat çekmemek için kısave topuklu ayakkabı giyip gezdiği belirlendi.

Suriye’den bombalıyapmak için Türkiye’ye giriş yaptığını belirlen ve polisin Temmuz ayında yakaladığı Suriye uyruklu Miray H. (20), Cevher H. (41) ve Kadriye O. (40) hakkındaki soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.

Terörist Miray H. için “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Kadriye O. ve Cevher H. için “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan ise 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

TOPUKLU DÖVMELİ

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan Miray H.’nin, ifadesinde, örgütün dağ kadrosunda yeriki teröristin telkinleriyle 2014 yılında terör örgütü YPG/PKK’ya katıldığını, şifreli beş farklı bomba düzeneği yapmayı öğrendiğini anlattı. Örgüt üzerinde heroperasyon baskısı olduğunu belirten Miray H., “Banayapmam için talimat verildi ayrıca kiralıkbulmam, bu evi ayda bir değiştirmem, kendimi Şamlı Arap bir turist olarak tanıtmam istenildi. Bana fiziksel olarak dikkati çekmemek için kısa elbiseler ve mayo giymem, bahar aylarında topuklu ayakkabı, yaz aylarında açık ayakkabı tercih etmem ve geçici dövme yaptırmam gerektiği söylendi” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Antalyada güneşli havayı görenler denize akın etti

Örgütsel eğitimlerini tamamladıktan sonrakimlik ve yolbelgesiyle Akçakale’den kuryeler aracılığıyla bu yıl Türkiye’ye geçtiğini anlatan Miray H., keşif yaptığı yerlerle ilgili bilgi aktaracağı bir telefon verildiğini, bu telefona daha önceden yüklenilmiş, dikkat çekmemek için arkadaşlarıyla sevgili gibi göründükleri fotoğraflar olduğunu belirtti.

DURUMUNDA PAYLAŞTI

Antalya’da kiralıktutarak 3 ay boyunca keşif çalışması yaptığını belirten Miray H., tüm keşif tespitlerini Suriye’deki örgüt mensuplarının görmesi için şifreli telefondaki WhatsApp durumunda paylaştığını itiraf etti.

Keşif çalışmaları sırasında örgütün amacının sivil insanlaravermek olduğunu ve kandırıldığını anladığını ve bu nedenle kendisine verilen bombalıtalimatını yapmamak için takip edildiği hissine kapıldığı yalanını şifreli bir şekilde görüşme yaptığı örgüt mensuplarına söylediğinieden Miray H., bunu bahane ederek kaçtığını, kendine yeni birkurmak için kimlik çıkartmak istediği sırada yakalandığını anlattı.

Sıradaki Haberi Oku  Kaliteli ve Garantili Briket Makineleri

ŞİFRELİ SALDIRI PLANLARI

Terör örgütünün metropolde sansasyonel nitelikte bombalı sabotaj türüiçinve özel olmak üzere iki tür şifreleme taktiği bulunduğunu anlatan Miray H., “Genel şifrelemeyi tüm örgüt mensupları bilir. Örgütyapılacak yerleri sanatçı isimleri üzerinden şifrelemiştir. Her sanatçının ismi bir mekanıedecek şekilde kodlanmıştır. Özel şifreleme yönteminde iseyapacak teröriste özel olarak emojiler gönderilir. Bana da eylemde kullanacağım özel emoji listesi hazırlanmıştı” dedi.

EYLEMİN EMOJİ LİSTESİ

Bir sanatçının adının merkez, diğerinin sahil, bir başkasının ise bar ve lokanta gibiyapılacak yerleriettiğini kaydeden Miray H., yapılacak eylemle ilgili örgütün WhatsApp üzerinden hazırladığı özel “emoji” listesini de açıkladı. Miray H, “Ağlayan adam: keşfe devam et, gitar:zamanı akşam saat 20.00,parmak:yapabilirsin, kalp: sivil vatandaş, pasta: paraya ihtiyacım var, üzgün adam:zor, düşünen adam: neredesin’. Ben tüm bu şifreli görüşmeleri benimle irtibatlı olan örgüt mensubuna gönderiyordum. Şifreli konuşma taktiğini öğrenen bir örgüt mensubunun telefonla açıktan konuşması kesinlikle yasak” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Film İzle

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri