slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Çavuşoğlundan Macronun küstah sözlerine yanıt: Terör devleti kurmak istiyordu, hayal kırıklığı yaşadı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sözlerinebir şekilde yanıt verdi. Macron’un terör devleti kurmak istediğini ancak Suriye’nin kuzeyine düzenlenen harekat ilekırıklığına uğradığını belirten Çavuşoğlu, “Macron ne dediğini bilmiyor. Macron’un sözlerinin bir karşılığı yok. O terörün hamisi” dedi.

Çavuşoğlu, “Merkel’in dediği gibi Türkiye bir NATO ülkesi. Macron müttefiklerinin yanında durmalı” dedi.

“LİDER OLMAK İÇİN ÇABALIYOR”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Türkiye aleyhine NATO çerçevesinde yaptığı açıklamaya karşı, “Avrupa’da bir boşluk varben olayım diye çabalıyor liderlik doğaldır. Bu liderlik vasfı ile olur ve doğal hareketlerle ve politikalarla olur. Yapay, suni, boyunu aşan söylemlerle eylemlerle olmaz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Kahramanmaraşlı esnaf, ocağına incir ağacı dikti

“TÜRKİYE BİR NATO MÜTTEFİKİDİR”

Bakan Çavuşoğlu, “Ne dediğini bilmeyen bir görüntüParis’te maalesef, kendi Dışişleri Bakanına özellikle DEAŞ’e karşı koalisyon toplantısında, NATO Dışişleri Bakanları toplantısında, Barış Pınarı Harekatı ile ilgilişeyleri söyledik. Neticede biz burada terör örgüne karşı mücadele ediyoruz. Terör örgütünün hamisi zaten, benim müttefikim terör örgütü diyorsa ona da verecek cevabımız var. Macron unutmasın Türkiye bir NATO müttefikidir. Müttefiklerin yanında da böyle açıklamalarla herkesi rahatsız etti. NATO üyeleriDışişleri Bakanları toplantısında Macron’un yaptığı bu açıklama eleştirildi. Merkel’inde açıklamasını gördünüz . Macron, bu tür yalpalamalarla Avrupa’nın lideri olamaz, Avrupa’da bir boşluklideri ben olayım diye çabalıyor, liderlik doğaldır. Liderlik vasfı ile olur ve doğal hareketlerle ve politikalarla olur. Yapay, suni, boyunu aşan söylemlerle eylemlerle olmaz” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Asgari ücret zammı için ilk teklif Türk-İşten geldi: 2 bin 526 lira

MERKEL TARTIŞMALARA SON NOKTAYI KOYMUŞTU

Öte yandan, Almanya Başbakanı Angela Merkel dün Parlamento’da yaptığı konuşmada Türkiye’nin NATO üyeliğinin tartışılmasınanoktayı koymuştu.

Merkel, “Türkiye bir NATO üyesi olarak dışlandı. Bölgemizde olaylar alevlendiğinde ABD artık otomatik olarakalmıyor. Jeostratejik öneme sahip Türkiye, partnerleriyle olan farklılıklarına rağmen NATO üyesi olarak kalmalı” ifadelerini kullanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Türkiye, terör örgütü YPG konusunda NATO ülkelerinin ikiyüzlü tutumuna tepki göstermişti. Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu engellemek maksadıyla başlattığı operasyondan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Macron, “Türkiye bir taraftan Suriye’de oldu bittiye getirip harekat düzenleyip diğer taraftan NATO’dan dayanışma bekleyemez” açıklamasında bulunmuştu.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri