slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

CHPli Yavuzyılmaz: Milli Piyangoda çekilişleri ABDli bir firma yönetiyor

CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Milli Piyango ile ilgili yaptıkları araştırmalara işaret ederek, 2000 yılından itibaren bu konuda Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu ve Sayıştay’ın hazırladığı raporları incelediklerini bildirdi.

Aynı firmanın 23 yıldır sözleşme kapsamında birer yıl uzatmayla Milli Piyango’dan ihale aldığına dikkati çeken Yavuzyılmaz, “Bu firma sistem yazılımlarını yapıyor, danışmanlık, müşavirlik hizmetleri veriyor. Çekiliş ürünlerini Milli Piyango’ya satıyor. Bir nevi çekilişleri yönetiyor.” dedi.

“ÇEKİLİŞLERİ MİLLİ PİYANGO DEĞİL BU FİRMA YÖNETİYOR”

Bu firmanın ilk olarak 1996 yılında ABD merkezli GTECH Corporation ismiyle ihale aldığını anlatan Yavuzyılmaz, 2016 yılından bugüne ise aynı firmanın International Game Technology (IGT) Turkey ismiyle ihaleleri almayı sürdürdüğünü söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Asgari ücret zammı için ilk toplantı 2 Aralıkta yapılacak

Bu firmanın 23 yıldır Milli Piyango’da çekilişleri yaptığını savunan Yavuzyılmaz, “Bir nevi çekilişleri Milli Piyango değil, GTECH Corporation yönetiyor” diye konuştu.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz

“TÜBİTAK VE HAVELSANA MÜSAADE EDİLMİYOR”

Yavuzyılmaz, yetkililerin 2001 yılından itibaren bu durumun sakıncasınıettiğini ve bir tekel oluşmasını engellemek amacıyla yerli,bir yazılım yapılması için TÜBİTAK ile HAVELSAN’ı harekete geçirdiğini aktardı.

Ancak TÜBİTAK ve HAVELSAN’ın çalışmalarına müsaade edilmediğini öne süren Yavuzyılmaz, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu raporlarının bu çabaların nasıl boşa çıkarıldığını gösterdiğini dile getirdi.

TBMM’ye bu konuyla ilgili bir araştırma önergesi verdiklerini bildiren Yavuzyılmaz, “Milli Piyango’nun ne kadarve yerli bir kuruluş olduğunun dahatartışmaya açılmaması için, ihalelerin çok daha şeffaf ve katılımlı bir şekilde yapılması zaruridir.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Kahramanmaraşlı esnaf, ocağına incir ağacı dikti

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri