slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Macrona tepki: Beyin ölümünü kontrol ettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Törende gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir” diyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron’açıkarak, ”Sayın Macron önce sen kendi beyin ölümünü birettir” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“İnşallah bu üniversitemiz yanında ilkokul, ortaokul, lisesiyleçok daha anlamlı hale gelecektir. Bu çevrede üniversitemiz için ilkokul, orta,yok. Bunu olmasıyla çok daha büyük birkatacaktır. Tüm üniversitelerimizin faaliyetlerinemekanlarda hizmet vermeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Gerçekten bu devasa alanda Savunma Bakanlığımızın, TSK’nın bugüne kadar bir geçmişi var. Şimdi de farklı bir mekana taşınıp buranın da Marmara Denizi’nebir noktada olması buraya çok çok farklı bir güç katacaktır.

“ÜNİVERSİTE SAYISINI 76’DAN 207’YE ÇIKARDIK”

Ülkemizdeki üniversite sayısını 76’dan 207’ye çıkartırken sadece skor amaçlıetmedik. Türkiye’deki üniversitelerimizi dünya çapında bir yükseköğrenim kurumu haline getirmek hocalarımızın yapacağı akademik çalışmalara bağlıdır.

İlk 500, ilk 100 listelerinde göğsümüzü kabartacak düzeyde üniversitelerin yer almasını istiyoruz.

Üniversitedeki her bir hocamız kendi hocasını geçecek başarı ortaya koyacak ki hedeflerimize ulaşabilelim. Üniversite hocalarımızın ufkunun genişlemesini sağlamalıyız.

Sıradaki Haberi Oku  Şişlide öldürülen İranlı Mesut Mevlevinin katil zanlısı yakalandı

“MEZUNU OLDUĞUM ÜNİVERSİTENİN ÖNCÜ OLACAĞINA İNANIYORUM”

Asıl görev hocalarımıza düşüyor. Üniversitelerdeki tüm hocalarımıza inanıyorum. Mezunu olmaktan iftihar ettiğim Marmara Üniversitesi’nin de bu büyük atılımın öncüsü olacağına yürekten inanıyorum.

Biz kendi inancına kültürüneolmak şartıyla iyi olan hayırlı olan her değeri bünyesine katmaktan imtina etmeyen bir milletiz. Ülkemizde yıllarca şark vemedeniyetleri tartışması yapılmıştır.

Ülkemizde Batılılaşmak için dinimizi değiştirmek gerektiğine dair tartışmaların yapıldığı dönemler bile olmuştur. İlmin Müslümanınmalı olduğu, nerede olursa alınması gerektiği tavsiye ediliyor. Bu tavsiyeler bizim rehberimiz olmalıdır.

Ülkemizin geçmişte yaşadığı krizleri de milletimize ve kültürümüze mal edemeyiz. Din şurasında da bu meselenin dini boyutu üzerinde durdum. İlim pınarlarının niye gürül gürül akmadığının muhasebesini yapıyoruz.

Mademkaybedildiği yerde aranıyor. Öyleyse yeniden üretmeye, çalışmaya hazır olmalıyız. Üniversitelerden beklentimizdavamızı ön yargıdan arınmış olarak güçlendirmeyi, yükseltmeleridir.

“KENDİ MİMARİ ÜSLUBUMUZLA İNŞA EDİLECEK”

Başka yerdeki bilginin kopyacısı değil bilginin meblağı olan üniversitelere sahip olmanın hayali ile yaşıyoruz. Marmara Üniversitesi’nin şu anda fiziki mekan olarak inşa edileceği bu mekan ismi ile müsemma, Marmara denizine nazır, kendi mimari üslubumuzla inşa edilecek budünyanın da müstesna eserlerinden biri olacak. Türkiye’de17 yılda çok farklı bir kulvara girmiştir.

Sıradaki Haberi Oku  Türkiye ile kriz yaşayan NATOdan beklenmedik işbirliği toplantısı: 16 ülkenin temsilcileri İzmirde buluştu

Her ne kadar içeriden birileri sürekli kriz tellallığı yapsa da hedeflerimize doğru adım adım ilerliyoruz. Geçmişte ülkemiz için kriz olan nicerutin gündemin parçası olmaktan öteye geçemiyor. Engellere takılıp kalmak yerine onları bertaraf edecek bir anlayışı her alanda yerleştirdik.

“ARTIK TUZAKLARI BOZAN BİR TÜRKİYE VAR”

Artık kendisine güvenen, tuzakları bozan bir Türkiye var. Geldiğimiz bubizden sonraki nesiller için yeni başlangıç noktası olacaktır. Arnavutluk’taoldu. Gelirken Çevre ve Şehircilik Bakanımızla onu konuşuyorduk. Buraya 500yapabilir miyiz. Yapalım dedik. TOKİ olarak orada enyerde ekiplerimiz çalışmalarını yapacak ve orada 500 konutu inşa edeceğiz.

Arnavut kardeşlerimiz için 500 konutu inşa edeceğiz. Ayrımmı? Yok. Bizim kardeşlik hukukumuz var. Birilerini beklemeyeceğiz. Konutlarımızla birönce orada inşaatlarımızı yapacağız. Kısa zamanda orada kış mevsiminde zorda olana yardım elimizi uzatacağız.

Sıradaki Haberi Oku  215 bin liraya aldığı sıfır araba boyalı çıktı!

“SEN KENDİ BEYİN ÖLÜMÜNÜ BİR KONTROL ETTİR”

Türkiye ile ilgili hazım sorunu yaşayanların giderek arttığını görüyoruz. Son örneği NATO tartışmalarıdır. 3-4-5 Aralık Londra’da liderler zirvesini yapacağız. Daha oraya gitmeden birileri konuşmaya başladı. Kimi ülkeler Türkiye’nin kendi hakkını koruma çabalarına tahammül edemiyor. Fransa Cumhurbaşkanıaçıklamaları bu hastalıklı anlayışın örneklerinden biridir. Sayın Macron önce sen kendi beyin ölümünü birettir. Henüz daha acemiliğinsen bunu bir gider. İnanın çok tecrübesiz. Terörle mücadele nedir bilmiyor? Onun için sarı yelekliler bütün Fransa’yı işgal etti, istila etti. Çözemiyor, çözemezsin. Onların hakkını, hukukunu kendi vatandaşı değil mi, koruyamıyor. Koruyamazsın. Senin Suriye’de ne işin var911 kilometre bizim sınırımız var. Adana Mutabakatı denilen anlaşmamız var. Bizim Suriye’ye girme hakkımız var, peki senin ne hakkın var.”

Haber Videosu: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Macron’a tepki: Beyin ölümünüettir

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri