slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Dünyanın en büyük seracılık fuarı Antalyada başladı

130’danülkeden 90 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi beklenen dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) fuarı, Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, Antalya‘da ziyaretçilere kapılarını açtı. Fuar, 30 Kasım’a kadar Antalya Expo Center’da misafirlerini ağırlayacak.

Growtech Fuar Direktörü Engin Er, Türk tarımının global markası ve dünyanın en büyük örtüaltı tarım sektörü fuarı olarak hizmet verdiklerini belirterek, “Bu yıl fuarın 19’uncusunu düzenliyoruz. Bu yıl biraz iddialıyız, ‘dünyanın en büyük seracılık fuarı’ diyoruz. 2 yıldır bu unvanı aslında aldık.” dedi.

Seracılık alanındaolan yapı malzemeleri, sulama sistemleri, tohumculuk, fide, gübre ve zirai ilaç firmalarının bulunduğu fuarın Türk tarımını dünyaya tanıttığını aktaran Er, “Birçok insan sektöre girmek istiyor. Çıkmak isteyenler de vargirmek isteyenler de var. Bir dönüşüm gibi görüyorum. Tüm ilgilileri fuara bekliyoruz. Fuarımız, Cumartesi saat 18.00’e kadar ziyaret edilebilecek.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulun göbeğinde yürek burkan görüntü! Cumhuriyet Anıtı önünde sızdı

“TÜM SERA SEBZELERİNİ ISLAH ETMEK ÜZERİNE ÇALIŞIYORUZ”

Petektar Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Büşra Yapıcı da Growtech Fuarı’nın tarım sektörü paydaşları için önemli bir tanıtım fırsatı sunduğunuederek, “Growtech, yerli üretimlerimizin dünyaya tanıtılması için çok önemli birsunuyor. Şu anda yabancı katılımı çok yüksek. İlgi çokvebiz de bundan memnunuz. İnşallah ülkemiz için hayırlı olur.” dedi.

Yapıcı, 2010 yılından bu yana yerli tohum geliştirdiklerini hatırlatarak, “Yerli tohum üretimine ilk önce silor hıyar tohumu ile başladık. Talep arttıkça ürün gamımızı genişlettik. Geldiğimiz noktada domates, biber, patlıcan, kabak ve karpuz üzerine çalışmalarımız arttı. Sektörün talebi olan tüm sera sebzelerini ıslah etmek üzerine çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

MİLLİ TARIM ÜRÜNLERİ TANITILIYOR

Fuara Kahramanmaraş’tan katılan TETA Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Bozok ise yerli tohum üretimi alanındaki çalışmaları artırdıklarını söyledi. Growtech Fuarı’nıniçi ve dışı tanıtım için önemli bir platform haline geldiğini vurgulayan Bozok, şunları kaydetti:

Sıradaki Haberi Oku  Lisede köpek katliamı! Korkunç manzaranın tanığı öğrenciler oldu

“Ürettiğimiz yerli vetohumları ön plana çıkararak duyurmak için buradayız. Biz firma olarak 2007’de kurulduk ve şu anda tarımsal araştırma şirketi olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Önceki senelerden yabancı ülkelerden çalıştığımız firmalar vardı. Genellikle Arap ülkelerinde, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, İran ve Irak’ta çalıştığımız firmalar var. Bubağlantılarımızı artırmayı hedefliyoruz.”

HOLLANDA, İSPANYA, ÇİN VE GÜNEY KORE’DEN MİLLİ KATILIM

Verilen bilgiye göre, Türk tarımını uluslararası pazarlarla buluşturan Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, “Sera & Sulama Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme ve Koruma”, “Tarım Makineleri” ve “Hayvancılık” olmak üzere 5 kategoride 30’un üzerinde ülkeden 850’yi aşkın katılımcı markayasahipliği yapıyor.

“Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması”temasıyla düzenlenen fuar, 50 bin metrekare alanda gerçekleştiriliyor. Fuarda, bireysel katılımların yanı sıra Hollanda, İspanya, Çin, Güney Kore ve Mısır,katılımla yer alarak ülke bazında temsil ediliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Taciz iddiası metrobüsü karıştırdı! Olay yerine polisler geldi

Akdeniz Üniversitesi-Teknoloji Transfer Ofisi iledüzenlenen 4. Bitki Islahı Proje Pazarı Ödülleri ise 29 Kasım’daki “Tarım Teknolojilerinin ve Bitki Çeşitlerinin Ticarileştirilmesi” başlıklı panel ve jüri değerlendirmesi sonrası düzenlenen tören ile sahiplerini bulacak.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri