slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Ekrem İmamoğlu, yüzde 80 zam iddialarına tepki gösterdi: Bu propaganda çok komik

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Su fiyatlarına gizlenerek yüzde 80 zam yapıldı” iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu nasıl propaganda, çok komik. Şu broşürü yapanlar, bunun elektrik ve gaz fiyatları için olanını da yaparlarsa doğru yapmış olurlar.” dedi.

Ekrem İmamoğlu, Fatih Altaylı’nın sunduğu Tekeprogramınaoldu. Fatih Altaylı’nın “Su için indirim yapacağız dediniz. Miktarı AK Parti indirdi. Şimdi suya zam yapacağınız söyleniyor. Suya zam niye yapılıyor? İndirim niye, zam niye?” sorusuna İmamoğlu, şu şekilde yanıt verdi:

“YAPILAN SU ZAMMI NORMAL BİR ZAMDIR”

“Milyonlarca arabaya, posta kutusuna konuldu. Bu nasıl propaganda, çok komik. Biz dedik ki, toplumun suyla ilgili hassasiyeti var, ekmekle olduğu gibi. Biz Türkiye’nin en ucuzekmek dağıtımını yapıyoruz. Zarar etmememize rağmen. Fakiri fukarayı sübvanse ediyoruz. Şu anda toplumunalanlarını desteklemek durumundayız. Şubat, Mart’ta suyun fiyatını dengelemek durumundayız. Arkadaşlarımız yarın İSKİkurulunda tartışılacak. Suyu az ve öz kullanan, ki bunlar dar gelirli aileler indirimden az faydalandılar, çok kullananlar, işyerleri çok indirimden faydalandılar. ŞuİSKİ’nin bütçesininbir kısmı enerji. Türkiye’deki elektrik, doğalgaz, yakıt zammı ortada. Hiçbir zammın kaynağı büyükşehir belediyesi olma şansı yok. Konuştuğumuz şey yüzde 20 civarında zam. Bu zam olmadan İSKİ yatırım yapamaz. Türkiye’de zam olmasın biz de yapmayalım. Bugün yapılanzammı normal bir zamdır. Talep edilen zammın da altında bir oranda yapılmaktadır.”

Sıradaki Haberi Oku  Rusyada bir adam, tartıştığı sevgilisini Jigolo deyince öldürdü

“ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATLARI İÇİN DE AYNISINI YAPSINLAR”

İmamoğlu ayrıca, broşür üzerinden propaganda yapan kesimi eleştirerek, “Şu broşürü yapanlar, bunun elektrik fiyatları için, gaz fiyatları için olanını da yaparlarsa ahlaki açıdan daha doğru yapmış olurlar” dedi.

NE OLMUŞTU?

İSKİ’nin Eski Yönetim Kurulu Üyesi Sıddık Erarslan yaptığı açıklamada, “İBB Meclisi’ne yarınİSKİ 2020 Analitik Bütçe Tasarısı Su Satış Tarifeleri Teklifleri’nde bahsedildiği gibi zam oranı yüzde 20 değil, gizlenerek yüzde 80’e varmıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

İSKİ YALANLADI

Söz konusu iddialara İSKİ’den yapılan açıklamada, Sufiyatının İstanbul’da 2018 yılı Ağustos ayındakibirim fiyatı ile aynı olduğu belirtildi. Açıklamada, “Sufiyatlarında artış değil indirim yapılmıştır” denildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri