slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Ete baharat yerine bonzai karıştırarak ölüme neden olan kadın beraat etti

Üsküdar’da mangalda yaptığı ete kekik yerine yanlışlıkla bonzai karıştırarak bir kişinin ölümüne, 8 kişinin de yaralanmasınaolan kadın, 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, “suç kastı ve taksiri bulunmadığı” gerekçesiyle beraatine karar verildi.

MANGAL YAPARKEN ETE BONZAİ ATTI

Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Aysel Karahan katıldı. Duruşmadahakkındaki mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı Davut Yılmaz, sanığın akrabalarıylaevinin bahçesinde mangal yaparken mutfaktan aldığı ve içerisinde kekik olduğunu düşündüğü bitkiyle tavuk etlerini sosladığı, tavuğu yiyenlerden bir kişinin zehirlenerek hayatını kaybettiği, 8 kişinin de yaralandığı belirtildi.

SON SÖZÜ: TAKDİR MAHKEMENİN

Mütalaada, sos üzerinde yapılan kriminal incelemede bonzai diye tabir edilen “ABD-Fubinaca” etken maddesinin bulunduğuedilerek, mağdurların yaralanması ve bir kişinin ölümünde kastı bulunmayan, eyleminde öngörülebilir bir davranışı olmayan sanığın beraatine karar verilmesi talep edildi. Son sözü sorulan sanık Aysel Karahan, “Takdir mahkemenindir.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İran Büyükelçisi Mohammad Farazmand: Türkiyede Fars diline ilgi, İrandan daha fazla

BERAAT ETTİ

Davayı karara bağlayan mahkeme, atılı suç açısından kastının ve taksirinin bulunmadığı gerekçesiyle sanığı beraatine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Aysel Karahan’ın, 19 Şubat 2017’de kız kardeşi, eniştesi, yeğenleri, annesi, oğlu, gelini ve torununu Üsküdar Yavuztürk Mahallesi’ndeki evineettiği,yemek için bahçede mangal yaptıkları belirtilmişti.

Sanık Karahan’ın mutfakta raftan aldığı ve içerisinde kekik olduğunu düşündüğü bir kavanozu ablası H.A’ya vererek tavuk etini soslamasını istediği anlatılan iddianamede, yemeği yedikten sonra orada bulunanların zehirlenerek hastanelere kaldırıldığı, Karahan’ın eniştesi B.A’nın hayatını kaybettiği, bir kısmının hayati tehlike geçirecek derecede, bir kısmının datıbbi müdahaleyle iyileşebilecek derecede yaralandığı kaydedilmişti.

İddianamede, Aysel Karahan’ın “taksirle ölüme ve yaralanmayaolma” suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmiş, ayrıca TCK’nin 22/6. maddesindeki “Taksirlisonucuolunan netice, münhasıran failin kişisel ve ailevi durumu bakımından, artık bir cezanın hükmedilmesinikılacak derecede mağdur olmasına yol açmışsa ceza verilmez.” hükmünün uygulanması ise mahkemenin takdirine bırakılmıştı.

Sıradaki Haberi Oku  Kamu görevlisine hakaret davasında Selahattin Demirtaş hakkında beraat kararı verildi

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri