slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Fitch: Türkiye 2020de daha fazla istikrar kazanabilecek, ekonomide toparlanma devam edecek

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye‘ninyıl dahaistikrar kazanabileceğine dikkati çekerken ekonomide toparlanmanın devam etmesinin, enflasyonun düşmesinin ve cari açığınaltında kalmasının beklendiğini bildirdi.

Fitch Ratings, gelişen Avrupa ülkelerinin görünümüne ilişkin değerlendirme raporunu yayınlandı. Raporda, küresel ekonomik büyümenin zayıf kalmasınınyıl gelişen Avrupa ülkeleri için dahabir ortam oluşturacağına vurgu yapıldı. Gelişen Avrupa ülkelerinin çoğunda büyümenin zayıf küresel büyümeye bağlı olarak 2020’de yavaşlayacağının tahmin edildiği raporda, 22 ülkenin 18’inde not görünümünün durağan olduğuna yer verildi, 4 ülkenin de pozitif not görünümüne sahip olduğunun altı çizildi.

‘AVRUPA PİYASALARINDA RİSKLER DEVAM EDİYOR’

Fitch raporunda, gelişen Avrupa piyasalarında siyasi ve jeopolitik risklerin devam ettiğine de dikkat çekildi.

Sıradaki Haberi Oku  Atlasglobal uçuşlara 1 ay ara verdiğini açıkladı

Gürcistan, Romanya, Kuzey Makedonya ve Slovakya’dayıl seçimler olacağına yer verilirken ABD’nin yaptırım politikasının da Rusya ve Türkiye için belirsizlik oluşturduğuedildi.

‘TÜRK EKONOMİSİNDE TOPARLANMA DEVAM EDECEK’

“Türkiye 2020’de dahaistikrar kazanabilecek,” değerlendirmesine yer verilen Fitch Ratings’in raporunda, Türk ekonomisinde toparlanmanın devam etmesinin, enflasyonun düşmesinin ve cari açığınaltında kalmasının beklendiği kaydedildi.

Raporda, Türkiye’de 2023 yılına kadar seçim olmayacağı hatırlatılarak, 2020’nin yapısal kredi zayıflıklarının üstesindenreformları uygulamak için bir fırsat sunduğuna işaret edildi.

BununlaTürk ekonomisine yönelik risklerin çok yönlü kaldığı savunularak, küreseloranlarının düşük kalmasının finansman koşulları desteklemesine rağmen, siyasi, jeopolitik ve yaptırım gibi risklerin ülkede varlık fiyatlarında dalgalanmalaraolabileceği vurgulandı.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri