slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Hakurka yeni operasyon başlatıldı! Üs bölgesinde paramotor ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe 1-2 operasyonları ile koordineli olarak 25 Kasım’da Hakurk bölgesinde yeni bir operasyon başlatıldığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, düzenlediği basın bilgilendirme toplantısı ileiçi ve sınır ötesinde devam eden operasyonlara ilişkingelişmeleri paylaştı. Milli Savunma Bakanlığında düzenlenen basın toplantısında Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Nadide Şebnem Aktop yaptığı açıklamada, “Silahlı Kuvvetlerimiz,milletimizin sevgi ve güveninden aldığı güçle 780 bin kilometrekare olanvatan topraklarının güvenlik ve bütünlüğü, milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı için 82 milyon vatandaşımızın huzur ve güvenliğini hedefFETÖ, PKK/KCK/YPG ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

PENÇE OPERASYONLARINDA 170 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Pençe operasyonlarında bu güne kadar170 teröristin etkisiz hale getirildiğinieden Yarbay Aktop, “Pençe operasyonlarında bu güne kadar170 terörist etkisiz hale getirilmiş, 350mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) tespit edilerek imha edilmiştir. Unsurlarımız tarafından kış şartlarınatedbirler alınarak operasyonlarımız kesintisiz olarak devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Çalıştığı firmaya ait 250 bin lirayı çaldı! Kapkaç anı saniye saniye kamerada

HAKURK’A YENİ OPERASYON BAŞLADI

Hakurk bölgesinde teröristlerinarayışında olduğunun duyumunu aldıklarını aktaran Yarbay Aktop, “Pençe 1-2 operasyonları ile koordineli olarak Hakurk bölgesinde teröristlerinarayışında olduğu duyumlarına istinaden planlama yapılarak 25 Kasım 2019 tarihinde komandolarımız tarafından bir operasyon başlatılmıştır. Unsurlarımızca bahseoperasyonda icra edilen arama ve tarama faaliyetleri esnasında tespit edilen 7 terörist, 25 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede icra edilen arama faaliyetlerinde birliklerimize saldırı hazırlığında kullanılacağı değerlendirilen17 mağara, sığınak depo ile bunların içerisinde çok sayıda silah, mühimmat, patlayıcı madde ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir” ifadelerini kullandı.

HAKURK’TA YENİ 15 GÖZLÜ MAĞARA ELE GEÇİRİLDİ

Hakurk bölgesinde teröristlerinarayışına yönelik başlatılan operasyonda 15 gözlü mağara tespit edildiğini söyleyen Aktop, “İcra edilen operasyonda en dikkat çekici hususlardan bir tanesi el yapımı patlayıcı eğitimi için özel olarak dizayn edilmiş 15 gözlü mağaranın tespit edilmesidir. Mağarada 400 kilogram amonyum nitrat ile çok sayıda basma düzenekli EYP, elektrikli fünye ve elektronik malzeme ele geçirilmiştir. Ayrıca tespit edilen diğer mağaralarda ve depolarda 182 milimetrelik havan, 1Katyuşa roket, 1Zagros keskin nişancı tüfeği, 1uçaksavar, 9Biksi hafif makinalı tüfek, 2RPG-7 roketatar silahı, 1tanksavar silahı, 17AK-47 piyade tüfeği, 1M-16 piyade tüfeği ve 7el bombası ile 200bomba atar mühimmatı ele geçirilmiştir” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Muharrem İnce, Rahmi Turan ve Talat Atilla hakkında suç duyurusunda bulundu

ÜS BÖLGESİNDE SALDIRI MAKSATLI KULLANILAN PARAMOTOR ELE GEÇİRİLDİ

Ele geçirilen malzemeler arasında terör örgütünün üs bölgelerine saldırı maksatlı kullandığı paramotor bulunduğunu da belirten Aktop, şunları söyledi:

“Ele geçirilen malzemeler arasında terör örgütü tarafından üs bölgelerine saldırı maksatlı kullanılan paramotor bulunmaktadır. Operasyon esnasında ayrıca büyük bir mağaranın diş tedavisi ve tıbbi destek maksadıyla dizayn edilmiş olduğu da tespit edilmiştir. Söz konusu mağarada bol miktarda yaşam malzemesi ileçok sayıda jeneratör, hızar, telsiz, kamera, fotoğraf makinesi, televizyon, radyo, UPS ile akü ve güneş panelleri de ele geçirilmiştir. İcra edilmekte olan operasyonlar neticesinde terör örgütünün Hakurk bölgesindeki önemli lojistik tesisleri ele geçirilerek örgütünyeteneğinevurulmuştur. Operasyonlarımız büyük bir kararlılıklaterörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürdürülecektir.”

Sıradaki Haberi Oku  Totobo Üyelik

TERÖRİSTLER KIŞ AYLARINDA HAKURK’TA YUVALANIYOR

Kış mevsiminin gelmesinden dolayı teröristlerin kış tertiplenmesine geçtiğini ve hava şartlarından korunmak için yerin altında saklandığını belirten güvenlik kaynakları, operasyonun Hakurk’ta yapılmasının ve teröristlerin Hakurk’u seçmesinin bölgede kış şartlarının daha rahat yaşanmasından ötürü olduğunu belirtti. Ayrıca kaynaklar, teröristlerin kış döneminde üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğunu tespit ettiklerini ve Hakurk’a operasyonu bundan dolayı başlattıklarını aktardı.

Haber Videosu: Hakurk’a yeni operasyon başlatıldı! Üs bölgesinde paramotor ele geçirildi

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri